SEO
ŞİMDİ OKUNAN
Seoda Üst Sıraya Çıkartan Anahtar Kelimeler
Bilgi Ödülü
0

Seoda Üst Sıraya Çıkartan Anahtar Kelimeler

☺ Burak Aykurt30 Ekim 2018

Seoda Üst Sıraya Çıkartan Anahtar Kelimeler

Çeşitli tarayıcılar tarafından özenle izlenen seo internet sektöründe büyük değişikliklere neden olan bir sistemdir. Bu sistemde çeşitli yöntemler ile sitenizi sizlerde birinci yapabilirsiniz. Özellikle Google tarafından büyük önem verilen seo alanı içerisinde Google tarafından kaliteli içerik anlamında tatmin edici olunmadığı takdirde ilk sayfa dahi hayal olabilir. Google aramalarında üst sıralarda yer almak istiyorsanız. Anahtar kelimelerin gücünü kabullenmeniz gerekiyor. Seo alanında anahtar kelimeler o kadar büyük bir önem taşıyor ki seo anlamında özellikle dikkat çeken konulardan birisidir. Yani seo açısından bir sitenin mükemmel tasarlanması yeterli bir sonuç vermeyecektir.

             Bu yüzden sadece seo ile yetinmeyerek anahtar kelimelerin gücü ile birlikte kaliteli içeriklerle seo’nuzu desteklemelisiniz. Üst sıralarda yer almak için öncelikle üst sıralarda yer alan rakiplerinizin anahtar kelime analizlerini doğru yapmalısınız. Yani rekabet analizi yaparak kelime açısından rakibiniz ile kendi sitenizi kıyaslamalısınız. Seo uyumu için gerekli hizmetlerden biri olan kaliteli içerik üretiminde üst sıraya çıkartan anahtar kelimeleri bulmak için çeşitli analiz firmaları ile çalışmanız gerekmektedir.

Anahtar Kelime Analizi Yapan Firmalar

            Bir kelime analizi programları içerisinde seçim yapmak oldukça zordur. Ancak tek bir firma ile çalışarak başarı yakalamakta çok zordur. Bu yüzden en az 2 firma ile çalışarak sizlerde kıyaslamalar yaparak doğru anahtar kelimeleri bulabilirsiniz. Ardından elde etmiş olduğunuz veriler ile birlikte büyük bir başarı elde edebilirsiniz. Ayrıca Google planlayıcısını unutmamanız lazım. Buradan da yapacağınız araştırmaları kıyaslayabilirsiniz. Ancak bu planlayıcı bütün firmalara ücretsiz bilgi sağladığı için sizin elde ettiğiniz bilgileri sektördeki en küçük firma da en büyük firmada görebiliyor. 

Kaliteli İçerik ve Anahtar Kelimeler

            Kaliteli içerik, arama motorlarının kullanıcılarının bulmak istedikleri kesin veriler için uğraşılan ve arama motorlarının yıllardır düzenlemeye çalıştıkları bir sistem bütünü içerisinde yer alan kavramdır. Bu kavram etrafından anahtar kelimeler ile birlikte birleşmeden herhangi bir şekilde arama motorlarına o içeriğin kaliteli olduğunu asla anlatamazsınız. Bu yüzden isterseniz en iyi yazıyı yazın. Ancak arama motorlarının anladığı dilden konuşmak için anahtar kelimelerinizi dikkatli ve ciddi bir biçimde seçmeniz gerekiyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Muhteşem İçerik
50%
Çok Sevdim
25%
Şaşkınım
0%
Bu Ne?
0%
Karmaşık
0%
Beğenmedim
0%
Çok kötü
25%
Yazar Hakkında
Burak Aykurt
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum umarım beğenirsiniz. Yorum kısmından istediğinizi sorabilirsiniz müsait zamanlarımda hepsini cevaplıyorum.
Yorumlar

Yanıt Bırak