SEO
ŞİMDİ OKUNAN
Seo İle Googleda Organik Trafik Kazanmak
Bilgi Ödülü
0

Seo İle Googleda Organik Trafik Kazanmak

☺ Burak Aykurt30 Ekim 2018

Seo İle Google’da Organik Trafik Kazanmak

Arama motorları içerisinde en yaygın olarak bilinen Google tarafından OT olarak kısaltılan bir imgem var ki aslında seo alanında yaptığınız bütün çalışmaların asıl amacını oluşturuyor. OT, Google tarafından incelenen sitelerin organik olarak almış oldukları hit miktarını göstermektedir. Bu organik hit oranları sayesinde Google siteleri daha iyi analiz ederek yeni sıralamalarını oluşturuyor. Peki, Seo ile organik hit almak mümkün müdür?

            Elbette ki bunu seo ile başarmak mümkündür. Özellikle de oldukça kolay bir şekilde yapılabilecek yöntemleri bulunmaktadır. Google Search Console ile birlikte organik trafik anlamında kontrollerinizi gerçekleştirmek mümkündür. Seonun yoğun olarak ilgilenmekte olduğu konulardan birisi olan anahtar kelime analizleri ile birlikte eski içerikleri Google Search Console’dan elde edilecek bilgiler ile birlikte uyumlu hale getirip güncellenmesi halinde trafik oranınında büyük bir artış gerçekleşecektir. Özellikle hiç bir trafik kazanımı sağlamayan sayfalarda büyük bir hızla gelişim olduğu görülecektir. Bu yöntem uzun zamandır kendini ve seosunu güncellemeyen siteler için kendilerini kurtarmak adına yapılacak en doğru kararlardan biri olduğunu büyük seo şirketleri bile belirtiyor.

Organik Hit Kazanmak ve Yorumların Gücü

            Organik hit anlamında büyük bir artış bekleyen sitelerin tamamında yorumlar konusunda üye olma gereksinimi dahi olmadan kolayca yorum yapılabildiği görülmektedir. Bu siteler bu yorumlar sayesinde aslında hem anahtar kelimelerini desteklerken bir yandan da sitenin güncellenmesi anlamında okuyucularından bir ilgi kazandıklarını görmüyor musunuz? Site sahiplerinin bu konuda sitelerindeki içerikler içerisinde kullanıcılarının yorum olarak içeriklerine cevaplar vererek kendilerine destek olmalarını istemeleri firmanın zaman içinde daha büyük gelişimler elde edeceği gözüyle Google tarafından karşılanacaktır.

Google ile OT Analizleri Ayrılmaz Bir Bütündür

            Google tarafından bu analizler sunulsa dahi birçok site tarafından bu verilere dikkat bile edilmemektedir. Ancak bu verileri dikkatlice inceleyen web masterlar sahip oldukları siteleri bu verilere göre güncelleyerek seoya uygun hale getirerek yoğun bir trafik akışı elde edebiliyorlar. Bu sayede de Google tarafından değerli sitelere gözüyle bakılmaya başlanıyorlar. Bu yüzden site güncellemek ve seo güncellemekten çekinmeyiniz. Ancak çok fazla derecede seo güncellemesi yapmak ve site güncellemesi yapmak sitenin spawm konusunda uyarılmasına da neden olabilir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Muhteşem İçerik
50%
Çok Sevdim
50%
Şaşkınım
0%
Bu Ne?
0%
Karmaşık
0%
Beğenmedim
0%
Çok kötü
0%
Yazar Hakkında
Burak Aykurt
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum umarım beğenirsiniz. Yorum kısmından istediğinizi sorabilirsiniz müsait zamanlarımda hepsini cevaplıyorum.
Yorumlar

Yanıt Bırak