Windows 10
ŞİMDİ OKUNAN
Windows Güncelleştirmeyi En Kolay Yoldan Kapatın
Parlak Fikir
0

Windows Güncelleştirmeyi En Kolay Yoldan Kapatın

☺ Burak Aykurt21 Ekim 2018

Windows da güncelleştirme yani updateyi kapatma işlemi nasıl yapılır? Güncelleştirmeyi en kolay yollardan kapatmayı kısaca göstermeye çalışacağız sizlere. Tabi kapatmanın bir çok yolu var ama en etkili ve hızlı yollarını aktaracağız sizlere.

1 – Yöntem

Denetim masasından kolay bir şekilde devre dışı bırakabilirsiniz. Yeni sürüm Windows 10 da bu özellik yok tabi normal yeni ayarlar bölümünden kapatıyorsunuz.

Denetim Masası >> Sistem ve Güvenlik >> Windows Update >> Ayarları değiştir buradan aşağıdaki resimdeki gibi yaparsanız cihaz güncelleme almaz.

2. Yöntem

3 adımda güncelleştirmeyi devre dışı bırakın sırasıyla resimleri takip edin.

1
2
3

Son resimde devre dışı işaretleyip durdur tıklayın işlem tamamlanıyor. 

3. Yöntem

Windows tuşu + I tuşu işe çalışır açın. gpedit.msc yazıp tamam tıklayın.

Sırasıyla bu adımları takip edin. Bilgisayar Yapılandırması >> Yönetim Şablonları >> Windows Bileşenleri >> Windows Update >> Otomatik Güncelleştirmeleri Yapılandır çift tıklayın.

Buradan Etkin işaretleyin. Ardından Otomatik karşıdan yükle, kurma için uyar seç. Uygula ve Tamam tıklayıp kapatın. 

Ardından bilgisayarı yeniden başlatın işlem tamamlandı. 

Bu işlemin tam tersi olan güncelleme yapmanın önemi ve güncelleme nasıl yapılır ile ilgili yazımızı buradan bakabilirsiniz. WİNDOWS 10 GÜNCELLEME NASIL YÜKLENİR? NEDEN GÜNCELLEME YAPMALIYIZ?

Bu üç işlemden birini kullanıp güncelleştirmeleri devre dışı bırakabilirsiniz. Her zaman en güncel yazılımlar daha avantajlıdır bu konuda fikrimizi de söylemek isteriz. Ancak özel olarak bazen kullandığınız programlar bu güncellemeler sonrasında çalışmalayabilir o yüzden bu güncelleştirmeleri devre dışı bırakmanız faydanıza olacaktır.

Sonuç
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Muhteşem İçerik
100%
Çok Sevdim
0%
Şaşkınım
0%
Bu Ne?
0%
Karmaşık
0%
Beğenmedim
0%
Çok kötü
0%
Yazar Hakkında
Burak Aykurt
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum umarım beğenirsiniz. Yorum kısmından istediğinizi sorabilirsiniz müsait zamanlarımda hepsini cevaplıyorum.
Yorumlar

Yanıt Bırak