Windows 10
ŞİMDİ OKUNAN
Windows 10 Güncelleme Nasıl Yüklenir? Neden Güncelleme Yapmalıyız?
Parlak Fikir
1

Windows 10 Güncelleme Nasıl Yüklenir? Neden Güncelleme Yapmalıyız?

☺ Burak Aykurt11 Ekim 2018

Windows 10 işletim sisteminde güncelleme nasıl yüklenir? Güncelleme önemi nedir? Neden güncelleme yapmalıyız? Gibi sorularınıza cevap olacak bir yazı hazırlamak istedik.

Windows 10 Güncelleme Neden Yüklemeliyiz? Önemi nedir?

Microsoft en son çıkardığı Windows 10 işletim sistemini ilk çıkardığında tabiki %100 bir ürün değildi. Eksikleri, güvenlik açıkları, sistem sorunları gibi bir çok alanda sıkıntısı vardı.

Bu normal olanda zaten işletim sistemleri sürekli güncelleyerek kullanıcı tarafından alınan değerlendirmeler ile düzeltilmeler yapılır veya sonradan oluşan güvenlik açıklarını bu güncellemeler ile kapatmaya çalışır. 

Yine aynı şekilde işletim sisteminde yeni kullanıcı tarafından istenilen yada Microsoft’un uygun gördüğü yeni özellikler eklenmesine olanak sağlayan bu güncellemeleri mutlaka sürekli yüklemeliyiz. 

Yada işletim sisteminde oluşan sorunlar nedeniyle bilgisayarınız yavaş çalışabilir. Açılma sırasında uzun süre beklemeler yaşatabilir sizlere bunları aşmanın her zaman en iyi yolu güncelleme yapmak.

Windows 10 Güncelleme Nasıl Yüklenir?

1 – Ayarlar bölümünü açın.

Windows 10 Güncelleme Nasıl Yüklenir?

2 – Güncelleştirme ve Güvenlik tıklayın.

Windows 10 Güncelleme Nasıl Yüklenir?

3 – Sol tarafta Windows Update tıklayın. Güncelleştirmeleri denetleyi tıklayın.

Windows 10 Güncelleme Nasıl Yüklenir?

4 – Güncellemeler kontrol ediliyor. Bekleyin…

Windows 10 Güncelleme Nasıl Yüklenir?

5- Bulunan güncellemeler. Sizde farklı görünebilir burası bilgisayara göre değişiklik gösterir.

Windows 10 Güncelleme Nasıl Yüklenir?

6 – Yüklemeler internet hızınıza göre değişiklik gösterir. İndirmeler bittikten sonra yükleme aşaması aşağıdaki gibi olur. Şimdi yeniden başlat diyerek bilgisayarı yeniden başlatın.

Yeniden başlatıktan sonra aynı işlemi tekrar yapın, son güncellemeler bitene kadar yüklemeye devam edin. İşletim sistemi güncel görünene kadar deneyin ve yükleyin.

İşletim sistemi hem üreticileri hemde bilinçli kullanıcılar tarafından sürekli yüklenmesi önerilir. Her zaman en yeni özellikleri, en güvenli hale gelmeleri bu güncelleştirmeler sonrasında olur. En son güncelleştirmeler her zaman en iyi olanıdır. İlk başta güncelleştirme hata bile verse tekrar bir güncelleştirme ile o hatalarda ortadan kaldırılır. Merak etmeyin. 🙂

SONUÇ
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Muhteşem İçerik
67%
Çok Sevdim
0%
Şaşkınım
0%
Bu Ne?
0%
Karmaşık
0%
Beğenmedim
0%
Çok kötü
33%
Yazar Hakkında
Burak Aykurt
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum umarım beğenirsiniz. Yorum kısmından istediğinizi sorabilirsiniz müsait zamanlarımda hepsini cevaplıyorum.
1 Yorumlar

Yanıt Bırak