Kişisel Gelişim
ŞİMDİ OKUNAN
En İyi Kişisel Gelişim Testleri
Parlak Fikir
0

En İyi Kişisel Gelişim Testleri

☺ Burak Aykurt25 Ağustos 2018

            İnsan, kendi sınırlarını öğrenebileceği ya da kendisinde var olan özelliklerini geliştirebileceği bir yapıda dünyaya gelir. İnsanın bu sınırlı yapısı, zihni sayesinde esnetilebilir ve kendisinde bulunan ya da bulunmasını istediği özellikleri kazanabilir. Bu aşamada en etkili yollardan birisi de kişisel gelişim alanıdır. Bu alan günümüzde çok popüler bir konuma sahip olmakla birlikte, insanlar için bir hedef halini almıştır.

            Gün geçtikte insanlar daha çok şey öğrenmek isterler. Çünkü kendileriyle birlikte yaşadıkları çağda gelişmektedir. Uyum sağlama olarak da nitelendirilen bu değişim sonucu hayat koşullarına daha sıkı bir bağlanma görülmektedir. Sizin de kendinizi keşfetme ve var olan yetilerinizi geliştirme noktasında merak ettikleriniz varsa bunun bir yolu mevcuttur. Kişisel gelişim testleri ile kendiniz hakkında kör noktalarınızı görebilirsiniz. Birçok kişisel gelişim testi bulunmakla birlikte aşağıda en iyi kişisel gelişim testlerine değinilmiştir.

 Çevrenizin ve Kendinizin Farkında Mısınız?

            Hayat akışı içerisinde karşınıza çıkan olaylar karşısında olaya mı yoksa olayla ilişkili başka şeylere mi yönelirsiniz? Farkında olmak, geçmişte ya da gelecekte değil o anın içinde olmaktır. Bu testte olumlu ve olumsuz durumlara karşı bakış açınız hakkında bilgi edinebilirsiniz. Korkularınızdan uzaklaşabilme gücünüzün ne derecede olduğunu öğrenebilirsiniz. Günlük hayatta kendinizi hep kendi merkezinizde mi yoksa başkalarının merkezinde mi buluyorsunuz? “Farkındalık Testi” ile bu sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

 Sorunlar Karşısında Yapıcı Mı Yoksa Yıkıcı Mısınız?

            Etrafınıza baktığınızda birçok kişinin sorunlar karşısında, olayı daha büyütücü etkene sahip yıkıcı özelliklerini ya da olayı toparlayıcı ve yatıştırıcı nitelikteki yapıcı özelliklerini kullandıklarını görürsünüz. Peki, bu noktada siz hangisini kullanıyorsunuz? Olaylara karşı ılımlı bir bakış açısı içerisinde misiniz yoksa her şeyin çevrenizden mi kaynaklandığını düşünüyorsunuz? Genellikle kendiniz için yıkıcı olup başkaları için yapıcı mısınız ya da bu durum tam tersi mi? Bu test sonucunda bu özelliklerinizin durumu hakkında cevaplara kavuşabilirsiniz.

 Kendinize Güveniyor Musunuz?

            Özgüven olarak da adlandırılan kendine güven, hayatınızda aldığınız kararlar için ne kadar emin olup olmadığınızı gösterir. Bir topluluk içerisinde bulunmayı mı yoksa kendi masanıza mı çekilmeyi tercih ederdiniz? Dış görünümünüze biçtiğiniz değer nedir ve bu değer karşısında karşınıza engeller çıkar mı? Siz kendinizi nasıl gördüğünüzü aç çok biliyorsunuzdur. Peki, dışarıdan nasıl gözüküyorsunuz? Size göre üst mevkilerde olduğunu düşündüğünüz kişilerle konuşurken zorlanır mısınız? Bu sorularınızın cevabı için, kişisel gelişim testlerinden bir diğeri olan “Özgüven Testi” sizin için en uygun test olacaktır.

 Girişimci Bir Yapıda Mısınız?

            Dünya çapında ün yapmış birçok girişimci ile karşılaşmışsınızdır. Peki, siz girişimci bir yapıda mısınız? Bir konuda adım atmak için başkalarından mı yardım beklersiniz yoksa kendi işinizi siz mi halletmeye çalışırsınız? Sadece belirli konularla mı ilgilisiniz yoksa ilgi alanınız birden fazla mı? Liderlik sizin için ne ifade ediyor ve geleceğe yönelik planlarınız uzun vadeli midir? Kendinize güveninizde utangaç mısınızdır? Bu sorular başlığı altında kendinize “Girişimcilik Testi” uygulayabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Muhteşem İçerik
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkınım
0%
Bu Ne?
0%
Karmaşık
0%
Beğenmedim
0%
Çok kötü
0%
Yazar Hakkında
Burak Aykurt
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum umarım beğenirsiniz. Yorum kısmından istediğinizi sorabilirsiniz müsait zamanlarımda hepsini cevaplıyorum.
Yorumlar

Yanıt Bırak