Bilgisayar
ŞİMDİ OKUNAN
200 Lira Altı 5 TWS Bluetooth Kulaklık
0

200 Lira Altı 5 TWS Bluetooth Kulaklık

☺ Burak Aykurt21 Kasım 2020

Merhaba bu makalede 200 lira altı 5 bluetooth kulaklık tavsiyesi paylaşıyorum. Bu 5 bluetooth kulaklıkta günlük kullanım ve telefon görüşmesi için uygun olan bir model. Hem müzik, hem oyun hem de günlük ağırlıklı kullanmak isteyenler için hem uygun hemde ideal 5 bluetooth kulaklık tavsiyesi sizlerle.

Xiaomi Haylou GT1

İlk modelimiz Redmi Airpods’u tahtından eden Xiaomi Haylou GT1 modeli. Ses netliği ve bas olarak bakarsak oldukça başarılı olan bir model. Kulaklık üzerinden şarkı değiştirme imkanı bulunuyor. AAC Olarak Codec desteği bulunuyor. Xiaomi Haylou GT1 modelinde su geçirmezlik sertifikası bulunuyor. Bu sayede su sıçramaları gibi durumlarda dayanıklı bir hale geliyor. Telefonla görüşme kalitesine bakarsak ne iyi nede kötü arası bir performansta. Fiyat olarak bakacak olursak ortalama olarak 140 lira gibi bir fiyat çıkıyor. Haylou markasının GT1 Pro, GT2 ve GT1 Plus olarak 3 farklı modeli daha bulunuyor. Eğer GT1 Plus alacak gücünüz yok ise diğerleri arasında uçurum bir fark yok. GT1 Plus yaklaşık 180 lira civarında satılıyor. Eğer GT1 Plus almaya gücünüz yetiyorsa direk GT1 Plus modelini tercih edebilirsiniz.

Tiso İX

Bu model daha çok günlük kullanım ve telefon görüşmesi için kulaklık arayanlara hitap ediyor. Tiso’nun İX modeli. Bu kulaklığı ortalama 150 lira gibi bir fiyata satın alabilirsiniz. Tasarım olarak airpods modeline oldukça benziyor. Tek fark dokunmatik alan yerine çizgisel tuş konumlandırılmış. Bu sayede kulaklığı çıkartırken ve takarken yanlış olan basmaları engelliyor. Bu kulaklıkta 2 tane gürültü engelleme özelliği bulunuyor. Yurt dışı incelemelerinden görüşme performansına bakabilirsiniz oldukça tercih edilen bir model.

Üzerinde 13 mm’lik sürücüler bulunuyor. Çift kullanımda 4 saatlik bir kullanım imkanı var. Şarj kutusu ile birlikte 36 saat kullanım imkanı sunuyor. Yine bu kulaklıkta su geçirmezlik sertifikası bulunuyor. Bu sayede su sıçramalarına karşı ve ve tere karşı dayanıklı. Yine airpods modellerinde olduğu gibi iki kulaklığı da ayrı ayrı kullanabilirsiniz. Arada müzik dinleyerek daha çok günlük kullanım ve telefon görüşme ağırlıklı bir kulaklık arıyorum diyorsanız bu modeli tercih edebilirsiniz.

Tronsmart Spunky

Tronsmart Spunky, küçük ama muhteşem bir model. Qualcomm’un 3020 chip’ini kullanıyor. Aptx ve AAC Codec desteği de bulunuyor. Su geçirmez özelliği yine bu modelde de mevcut. Ses performansı olarak oldukça başarılı. Özellikle yüksek ses isteyenlere tavsiye ederim. Bas konusunda da oldukça başarılı bir model. Diğer bir kulaklıktan ayıran önemli bir özelliği de şarj kutusunun altında daimi bir kablosu bulunuyor bu kablo sayesinde direk kulaklığın kutusunu şarj edebiliyoruz. Ekstra kabloya ihtiyacımız olmuyor.

Bu kulaklıkta da çift gürültü engelleme özelliği bulunuyor. Tombik yapıda olmasına rağmen görüşme performansı gayet iyi. Küçük yapısı sayesinde kulakta en kibar duran kulaklığın bu olduğunu söyleyebilirim. Eğer küçük bir yapıda kulaklık istiyorsanız tam size göre bir model. Kenarları piano black olduğu için eğer elleriniz büyükse kulaklığı takarken ve çıkarırken biraz zorlanabilirsiniz. Bu konuyu da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bu modelde ortalama 200 lira civarlarında seyrediyor.

Qcy T5

Qcy T5 bize ortaya karışık yap diyenlere özel bir model. Hem görüşme performansı iyi olsun, hem oyun performansı iyi olsun, hem de müzik performansı iyi olsun diyenler için üretilmiş. Diğer tombik olan modellere göre tasarım konusunda bence daha başarılı. Ekstra oyun modu sayesinde rekabetçi oyunlarda gecikmeyi minimuma indirip daha iyi bir deneyim sağlayabilirsiniz. Müzik olarak ortalama hız performansı, bas, tiz gayet yeterli. Çok büyük kulaklık kullanmadıysanız Qcy T5’in müzik performansı sizi tatmin edecektir. T5 modelinde su geçirmezlik özelliği bulunuyor ve bu sayede tere, su sıçralamarına karşı dayanıklı. AAC olarak Codec desteği bulunuyor. Dokunmatik yapısı var. Önceki şarkıya ve sonraki şarkıya geçme özelliği de bu kulaklıkta bulunuyor.

Bu kulaklığın bir sorunu olarak şundan bahsedebiliriz. Şarj kutusunun bataryası bitmeye yaklaştığında kulakları içerisine koyduğumuzda, otomatik olarak kapanıp şarj başlamıyor. Bunun için el ile kulaklıkları kapatıp o şekilde kutuya yerleştirmemiz gerekiyor. Bu da kulaklığın kronik bir sorunu demek lazım. Bu kadar artısı ve fiyatı göz önüne alındığında bence çokta büyük bir sorun değil. Çünkü sorunsuz bir kulaklık neredeyse yok. Hepsinin bazı sorunları mutlaka çıkabiliyor. Fiyat olarak ortalama 160 lira civarlarında.

Wavefun Xpods 3

Tasarım olarak diğer kulaklıklara göre oldukça farklı bir kulaklık. Tam olarak kulak boşluğunu direk dolduruyor. Kulak silikonları da biraz farklı yapıda. Yalıtım olarak gayet başarılı olduğunu söyleyebilirim. Yine bu kulaklıkta Qualcomm 3020 chip’i kullanılıyor. Diğer kulaklıklara göre su geçirmezlik olarak bir tık daha iyi sertifikaya sahip. Gürültü engelleme olarak cvc 8 olarak bulunuyor. Günü kurtarabilen bir performansı var. Kulaklığın üzerinde dokunmatik olarak bir kontrol imkanı bulunuyor. Batarya olarak çift kullanımlı 6 saatlik bir kullanım imkanı var. Şarj kutusuyla beraber 30 saat imkanı sunuyor. Şarj kutusu da oldukça ufak yapıda. Ele aldığınızda malzeme kalitesi de oldukça güzel bir kulaklık.

Uygulama üzerinden kulaklığın yazılımını güncelleyebiliyorsunuz. Ses olarak bu 5 modele kıyasla en iyi performansı bu kulaklıkta yakalarsınız. Ses yüksekliği Spunky kadar yüksek bir ses vermiyor. Ses yüksekliği olarak GT1 ile benzer seviyede. Eğer yüksek seslerde müzik dinliyorsanız bu kulaklığı almanızı tavsiye etmem. Yine bu kulaklıkta ilginç bir özellik olarak ilk defa gördüğüm sol ana merkez olarak kullanılabiliyor. Bu kulaklığı sağa ve sola alarak istediğimiz şekilde kullanabiliyoruz. Ancak solu önce aldığımız zaman sol üzerinden haberleşiyor. Sağı aldığımız zaman sağ üzerinden haberleşiyor. Fiyatına gelirsek 210 lira gibi bir fiyata bu kulaklığı satın alabilirsiniz.

Tavsiye edeceğim 200 lira altı 5 TWS bluetooth kulaklık bunlardı. Son model 200 lirayı biraz aşıyor fakat onuda tavsiye listesine eklemeyi istedim. Diğer ki tavsiyelerde görüşmek üzere, hoşçakalın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Muhteşem İçerik
100%
Çok Sevdim
0%
Şaşkınım
0%
Bu Ne?
0%
Karmaşık
0%
Beğenmedim
0%
Çok kötü
0%
Yazar Hakkında
Burak Aykurt
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum umarım beğenirsiniz. Yorum kısmından istediğinizi sorabilirsiniz müsait zamanlarımda hepsini cevaplıyorum.
Yorumlar

Yanıt Bırak