ŞİMDİ OKUNAN
En İyi Ücretsiz VPN Uygulamaları – 2020
0

En İyi Ücretsiz VPN Uygulamaları – 2020

☺ Burak Aykurt23 Mayıs 2020

VPN uygulamaları kullanımının popülerliği son yıllarda istikrarlı şekilde artış göstermektedir. VPN nedir ondan bahsedeyim. Evde veya okulda sınırlı bir erişim ağına sahipseniz, tüm bu sınırları kaldırıp her türlü içeriğe ulaşmanızı sağlayacak. Ya da diğer bir yönden bakarsak internette gezinirken yaptığınız çevrim içi işlemlerin izlenmemesini sağlayacak.

Ücretsiz VPN hizmetini bulmak, VPN uygulamalarının popülerliği arttıkça dahada zorlaştı. asdteknoloji.net olarak işinizi kolaylaştırmak için 2020 yılında kullanabileceğiniz en iyi VPN servislerini liste haline getirdim. Liste de belirteceğimiz tüm VPN uygulamaları tamamen ücretsiz olup 2020 yılında aktif şekilde çalışmaktadırlar.

2020 En İyi Ücretsiz VPN Uygulamaları

Hotspot Shield Ücretsiz VPN

Hotspot Shield, hemen hemen bilinen en iyi ücretsiz VPN seçeneklerinden birisi. Ücretsiz plan olduğu gibi ücretli olarakta bu uygulamayı kullanabiliyorsunuz. Ücretsiz planda günlük 500 mb gezinme hakkınız bulunurken, ücretli olanın sınır yok. İyi bir VPN uygulaması arıyorsanız Hotspot Shield 7 günlük deneme sürümüyle, programı kullanabilirsiniz.

Avantajları: Kullanımı çok kolay, günlük 500 MB gezinme hakkınız bulunuyor, güvenlik seviyesi oldukça fazla.

Dezvantajları: Gördüğüm tek sorun şu kurulumu biraz zorlayıcı.

TunnelBear

TunnelBear VPN uygulaması, gayet optimize ve güzel bir tasarıma sahiptir. Ancak özellikle güvenlik devi olarak anılan McAfee tarafından satın alındı. Bu süreçten sonra ciddi bir şekilde popülerliğini arttırdı. Bu VPN uygulamasında da ücretli ve ücretsiz seçenekleri mevcut. Yine bu uygulamada da 500 MB sınırlama bulunuyor.

Avantajları: Kullanıcı dostu bir uygulama, hem mobil hemde masa üstünde oldukça uyumlu bir tasarıma sahip.

Dezavantajları: Veri limitinin aylık 500 MB olması, Seçenek ve ayar kısmının oldukça kısıtlı olması.

ProtonVPN

ProtonVPN, her uygulamada olduğu gibi hem ücretli olarak hem de ücretsiz olarak sunulan bir VPN uygulamasıdır. Diğer uygulamalardan ayıran en önemli detay herhangi bir veri kısıtlamasının olmaması. Her gün istediğiniz kadar veri kullanabiliyorsunuz. Bu ücretsiz VPN sağlayıcı koşullarında oldukça nadir bulunan bir detaydır.

Avantajları: Aylık bir veri limitinin olmaması, gizlilik olarak çok güvenilir.

Dezavantajları: İnternette gezinirken hızınız biraz düşüyor, konum desteği çok sınırlı.

Windscribe

Windscribe VPN uygulaması, veri izni ve gizliliğinizi koruma taahhüdü olarak en iyi ücretsiz VPN seçeneklerinden biri. Standart olarak ayda 10 GB bant genişliğine izin veriliyor. İngiltere, Hong Kong, Almanya, Kanada ve ABD VPN dahil olmak üzere daha başka bir çok uzak sunucu konumundan seçim yapmanıza olanak tanınıyor.

Avantajları: Aylık 10 GB veri limitinin olması, Sterling gizlilik ilkesinin uygulanması.

Dezavantajları: İnternette gezinme hızınızın bazen normal bazen de çok düşük olması.

Speedify

Speedify uygulaması, tamamen ücretsiz olarak VPN sağlayıcısı hizmeti vermektedir. İnternet bağlantı hızınızın mümkün olduğunca hızlı kalmasını sağlarken verilerinizin gizliliğini de çok iyi koruyor. Bu amaçla, Speedify VPN sağlayıcısı en iyi performansı elde etmek için mevcut olan tüm internet bağlantılarından yararlanıyor.

Avantajları: Gizlilik olarak çok sağlam olması, Göze hitap eden bir tasarımının olması.

Dezavantajları: Netflix veya diğer akış hizmetlerine izin verilmiyor, yazılımsal olarak biraz düşük seviyede.

Hide.me

Hide.me hem ücretli olarak hem de ücretsiz olarak VPN sağlayıcıları hizmeti vermektedir. Size ayda toplam 2 GB gezinme hakkı verir. Ücretli olarak kayıt olduğunuzda elli ayrı konumdan bağlantı hizmeti veren bu firma ücretsiz kullandığınızda beş konum ile sınırlandırır.

Avantajları: Gizlilik konusunda çok güçlü bir konumda, reklam yok, internet hızınız maksimum seviyede.

Dezavantajları: Sadece bir cihazda aktif olarak kullanabiliyorsunuz.

En iyi VPN sitelerini sizler için liste haline getirdim. Umarım işinize yarar nitelikte olmuştur. Bu ücretsiz VPN uygulamalarını kullanarak hem gizlenebilir hem de eğer kısıtlı bir erişim sıkıntınız varsa, her yere istediğiniz gibi erişebilirsiniz. Diğer ki tavsiyelerde görüşmek üzere, hoşçakalın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Muhteşem İçerik
100%
Çok Sevdim
0%
Şaşkınım
0%
Bu Ne?
0%
Karmaşık
0%
Beğenmedim
0%
Çok kötü
0%
Yazar Hakkında
Burak Aykurt
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum umarım beğenirsiniz. Yorum kısmından istediğinizi sorabilirsiniz müsait zamanlarımda hepsini cevaplıyorum.
Yorumlar

Yanıt Bırak