Sosyal Medya
ŞİMDİ OKUNAN
Sosyal Medya İle Neler Yapılabilir
Bilgi Ödülü
0

Sosyal Medya İle Neler Yapılabilir

☺ Burak Aykurt24 Ekim 2018

Sosyal medya günlük hayatta herkesin kullanımındadır. Hemen hemen her telefonda bir sosyal medya uygulaması bulunuyor. İnstagram, Twitter ve de Facebook en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından sadece birkaçıdır. Sosyal medya uygulamaları oldukça fazladır. Her ihtiyaç için farklı uygulamalar üretilmiştir.

 Sosyal Medya Kullanımı

            Sosyal medyanın kullanım amacı kişiden kişiye değişmek ile beraber birçok neden dolayısıyla kullanılmaktadır. Gerek sohbet etmek için, gerek sevdiği insanları takip etmek için ya da fotoğraf paylaşmak için de kullanılabiliyor.

            Sohbet etmek bile kendi alanında üç farklı dala ayrılıyor. Görüntülü, sesli ya da mesaj yoluyla da sohbet etmek mümkündür. Ayrıca sosyal medya kullanımı ücretsiz olmak ile beraber tek ihtiyacınız internettir. İnternete sahip olduktan sonra istediğiniz sosyal medya uygulamasında dilediğinizce aktif olabilirsiniz.

 Sosyal Medya İle Ne Yapılabilir?

            Sosyal medya uygulamaları üzerinden fotoğraf ya da video paylaşımı yapabilirsiniz. Paylaşımını yaptığınız fotoğraf ya da videolar insanlar tarafından beğenilebilir de beğenilmeyebilir de. İnsanlar tarafından yaptığınız paylaşımlara yorum da yapılabilir. Yapılan yorumlar kimi zaman sizi mutlu ediyor olsa da mutsuz da edebilir. Bu olasılıklar tamamen sizin paylaşımlarınıza ve de takipçilerinize bağlıdır.

            Sosyal medya uygulamaları üzerinden sizin fotoğraf ve de video paylaşabildiğiniz gibi başka insanlar da paylaşımda bulunabilir. Siz de isterseniz beğenebilir, isterseniz de yorum yapabilirisiniz. Dilediğiniz hesabı takip edebilir, zaman harcayabilirsiniz.

            Canlı yayın açabilir, canlı yayınlara katılabilirsiniz. Sevdiğiniz ünlüleri takip edebilir, onların neler yaptıklarından haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya uygulamaları üzerinde dilediğiniz gibi davranabilir, insanlara kendinizi istediğiniz gibi tanıtabilirsiniz ve bunları yapmakta özgürsünüz.

            Sosyal medya uygulamaları üzerinden tanıtım, reklam yapabilirisiniz. Bu reklamlar kimi zaman ücretli kimi zaman da ücretsiz olabilir. Kendi mağazanızın sosyal medya hesabını da açabilirsiniz. Açtığınız mağaza hesabınızdan da satış yapabilirsiniz.

            Sosyal medya hesaplarında belirli bir kitleye ulaştığınız takdirde para da kazanabiliyorsunuz. Beğeni ve de yorum sayıları da bunda önemli etkenlerdendir.

            Sosyal medya hesaplarınız üzerinden yeni insanlar ile de tanışabilirsiniz. Yeni insanlar keşfedebilir ve de yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz. Sosyal medya kimi zaman sizi mutlu eder. Kimi zamanda sizi üzer. Bu tamamen sizin elinizdedir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Muhteşem İçerik
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkınım
0%
Bu Ne?
0%
Karmaşık
0%
Beğenmedim
0%
Çok kötü
0%
Yazar Hakkında
Burak Aykurt
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum umarım beğenirsiniz. Yorum kısmından istediğinizi sorabilirsiniz müsait zamanlarımda hepsini cevaplıyorum.