Sinema
ŞİMDİ OKUNAN
Film İzleyerek İngilizce Öğrenmek Mümkün Mü
Bilgi Ödülü
0

Film İzleyerek İngilizce Öğrenmek Mümkün Mü

☺ Burak Aykurt23 Eylül 2018

SIKILMADAN İNGİLİZCE ÖĞRENMENİN YOLU VAR MI

            İngilizce öğrenmek şüphesiz bu dili iyi seviyede konuşmak, anlamak, yazmak, dinlemek iyi bir kariyer hedefleyen tüm gençlerin, mesleğinde terfi etmek isteyen tüm profesyonellerin, konusuyla ilgili literatürü takip etmek isteyen bilim insanlarının olmazsa olmazı ve tüm meslekler için başarının temel anahtarlarından birisidir.

 EĞLENEREK İNGİLİZCE ÖĞRENMEK

            İngilizceyi öğrenmenin bir çok koşulu var mutlaka. Ancak film seyretmek, İngilizceyi öğrenmek veya ilerletmek için hem eğlenceli hem de İngilizce dil öğrenme edimine önemli katkı sağlayacak yöntemlerden biridir.

 İNGİLİZCE FİLM İZLERKEN NASIL BİR METOT İZLENMELİ

            Öncelikle bir filmi seyretmeden önce konunun iyi bilinmesi açısından önce kendi anadilimizde izlenilmesi, konuyu önceden bilme avantajını sağlayarak konu üzerinde sağlanacak hakimiyetin olumlu etkisi İngilizce filmi anlamayı kolaylaştıracaktır.

            İkinci aşama olarak filmin bu kez Türkçe alt yazılı olarak seyredilmesi, izle, anla ve seyrederken öğren şeklinde devam eden bu süreçte dil öğrenimine katkısı olacaktır. Üçüncü aşama olarak İngilizce filmin bu kez İngilizce alt yazılı olarak izlenmesidir. Dördüncü ve son aşama olarak sadece İngilizce ve alt yazısız olarak filmin izlenmesidir.

            Tüm filmlerin yine bu sıra içinde izlenmesi, çok kısa bir sürede İngilizce öğrenmede büyük bir yol kat edilmesini sağlayacaktır. Artan kelime dağarcığı, duyulan kalıplar, konuşma dili, telaffuz, cümle yapısı deyim vs. olmak üzere üstelik de bir de film izleyerek eğlenceli ve uygulaması kolay bir faaliyet içerisinde konuşulmak istenilen dil keyif ile öğrenilebilecektir. Üstelik bu metot sadece İngilizce için değil tüm yabancı dilleri öğrenmek için mümkün bir yoldur.

            Dil eğitimi devam eden bir süreç olup, düzenli olarak yapılması gereken dinleme, konuşma, anlama becerilerinin kazanılmasını, yerleşmesini sağlayacak ve üstelik doğru kalıplar doğru söyleyiş biçimi ile birlikte daha kolay ve anlaşılır biçimde kişi tarafından öğrenilmiş olacaktır. Bu yüzden sürekli bu dilde hazırlanmış filmleri izlemek ve yukarıda belirtilen sıra içinde izlemek bu dilin öğrenilmesinde mucizeler yaratacaktır.

            Üstelik günümüzde uluslararası platformda en çok geçerliliği olan dillerden en üst sırada yer alan birincisi İngilizceyi öğrenmemek söz konusu dahi edilemez.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Muhteşem İçerik
100%
Çok Sevdim
0%
Şaşkınım
0%
Bu Ne?
0%
Karmaşık
0%
Beğenmedim
0%
Çok kötü
0%
Yazar Hakkında
Burak Aykurt
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum umarım beğenirsiniz. Yorum kısmından istediğinizi sorabilirsiniz müsait zamanlarımda hepsini cevaplıyorum.
Yorumlar

Yanıt Bırak