Hatalar-Çözümler
ŞİMDİ OKUNAN
Apple MacBook’larda ki Ekran Sorunu ve Çözümü
0

Apple MacBook’larda ki Ekran Sorunu ve Çözümü

☺ Burak Aykurt2 Nisan 2016

Dünyanın önde gelen firmalarının başında gelen Apple her geçen gün portföyüne yeni cihazlar eklemeye devam ediyor. Ürettiği ürünlerin hemen hemen hepsinde kendi işletim sistemini kullanan firma böylece diğer teknoloji markalarına bu konuda fazlaca bir üstünlük sağlamış oluyor. Durum bu olunca da firmanın Piyasaya çıkan bütün ürünleri dünya tarafından oldukça ilgi ile karşılanıyor. Apple’ın mağazalarının önünde uzun kuyruklar bile oluşuyor. Apple’ ın cihazlarına yaptığı güncellemeler bile günlerce konuşulurken arada bazı sorunlar da göze çarpıyor. İşte bizde bugün sizlere bu sorunlardan birini anlatıp çözüm yollarını sizler için yazacağız. Gelin isterseniz bu sorunu yakından inceleyelim.

MacBook Ekran Sorunu

Apple firmasının ürettiği cihazlar ile müşterilerinin ilgisini en iyi şekilde karşılamaya çalışıyor. Dünyanın en önde gelen bilgisayar firmalarından biri olan Apple, çoğu çevrelerden övgüler almaya devam ederken, kimi çevreler ise Apple’ın bu övgüleri hak etmediği fikrinde. Bu eleştirilerden büyük kısmını kabul etmeyen firma yetkilileri, bu sefer geri adım atmak durumda kaldılar.

2011-2013 yılları arasında satılan Macbook Pro ürünlerinin ekranlarındaki problem Apple yetkililerini geri adım atmak durumda bırakan olayın ta kendisi. Az sayıda üretilen bu ürünlerin ekranında kullanılan ekran koruyucuların, Macbooklarda ki görüntünün sorunlu olmasına neden olduğu zannediliyor. Ekranda oluşan görüntülerin kabarcık, çizik veya bulanık oluşu kullanıcıları harekete geçirdi. Ürünlerden birden fazla şikâyet alınması üzerine Apple, bir onarım programı uygulama kararı aldı.

Apple, 2011 Şubat ve 2013 Aralık tarihleri arasında satılan ve sorunlu olan Macbook Pro ürünlerine onarım programı uygulanacak. Problem çıkan 15 ve 17 inçlik ürünlerin tam listesini Apple şu şekilde belirtti: MacBook Pro (15-inç 2011 – 1. Çeyrek), MacBook Pro (15-inç, 2011 – 4. Çeyrek), MacBook Pro (17-inç 2011 – 1. Çeyrek), MacBook Pro (17-inç 2011 – 4. Çeyrek), MacBook Pro (Retina Ekranlı, 15-inç, 2012 – 2. Çeyrek), MacBook Pro (Retina Ekranlı, 15-inç, 2013 – 1. Çeyrek). Eğer siz de bu ürünlerden birine sahipseniz ve sorunlar yaşıyorsanız hemen Apple Yetkili servislerine müracaatlarınızı yapınız. Ürününüzün bu liste de olup olmadığını ise; Apple’ın resmi web sitesinde yaptığı açıklamada oluşturdukları kontrol panelinden cihazınızın seri numarasını girerek öğrenebilirsiniz.

Eğer cihazınızı, firmanın belirlediği bu sorunluluktan kaynaklı daha önce yöntem servise gönderdiyseniz de paranızı geri alabileceksiniz.

Apple Storlar onarım programı kapsamında mağduriyet yaşayan bütün müşterilerine hizmet vererek problemlerin çözümü noktasında yardımcı olmaya çalışacaklardır. ABD ve Kanada’da 20 Şubat, diğer ülkelerde(Türkiye’de dâhil) de 27 Şubat tarihinden itibaren Onarım Programı başlayacak.

Dünyanın her yerine ürünleri ile hizmet veren Apple, bu problem de müşterilerini mağdur etmek istemiyor. Uygulayacağı Onarım Programı ile hedef bütün mağdur kullanıcıların problemlerini en kısa zamanda çözmek. Firmanın üretiminde gösterdiği titizliği müşteri hizmetlerinde de göstermesi takdir edilmesi gereken bir durumdur. Macbook Pro’larınız da siz de bahsedilen görüntü sorunlardan herhangi birini yaşıyorsanız; cihazınızın seri numarası ile beraber Apple Storlardan yardım isteyiniz. Ya da Apple Müşteri Hizmetlerine erişerek randevu isteğinde bulanabilirsiniz. Mağduriyetlerinizin kısa zamanda giderilmesini temenni ederiz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Muhteşem İçerik
100%
Çok Sevdim
0%
Şaşkınım
0%
Bu Ne?
0%
Karmaşık
0%
Beğenmedim
0%
Çok kötü
0%
Yazar Hakkında
Burak Aykurt
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum umarım beğenirsiniz. Yorum kısmından istediğinizi sorabilirsiniz müsait zamanlarımda hepsini cevaplıyorum.
Yorumlar

Yanıt Bırak