WordPress 2.681 Görüntülenme 3

WordPress Ziyaretçi İstatistik Eklentisi En İyisi

WordPress sayaç eklentisi diyende var, istatistik eklentisi diyende kısası şu wordpress site istatistikleri görebileceğiniz siteye kaç kişi girmiş hangi kelimelerle kaç kişi ulaşmış sayfalar kaç tık almış hepsini ayrıntılı şekilde görebileceğiniz Türkçe dil destekli bir eklenti.

Piyasada ki birçok eklentiden daha isabetli istatistik veren kaliteli ve basit görünümlü bir eklenti. Bu eklentimiz Jetpack eklenti çok gelişmiş olduğundan içerisinde bir çok ayarlama ve işinize yarayabilecek ayarlar bulabilirsiniz. Ama bizleri ilgilendiren şuan sadece istatistik bölümü.

Eklenti WordPress admin panelinden eklenti ekle diyerek aratıp yükleyebilirsiniz. Buradan da ulaşabilirsiniz. Eklentiyi indirip kurun ve etkinleştirin.

WordPress admin panelinde sol tarafa Jetpack diye gelir zaten oradan ayarlar bölümüne girip sadece Site İstatistileri etkinleştirin diğerlerini devre dışı bırakabilirsiniz burası size kalmış tamamen.

Etkinleştirdikten sonra Jetpack ayarlar kısmının altına site istatistikleri bölümü gelecektir. Onu tıklayın. Karşınıza şöyle bir ekran gelecektir. Aşağıda resim üzerinde genel olarak ne olduğunu anlatacam.

jetpack-anlatım-resimli

 

Jetpack site istatistiği gerçeğe en yakın çıkaran bir eklenti bu konuda eklentiler arasında en başarılı olan diyebilirim. Bu eklenti sayesinde sitenize giren çıkan ziyaretçileri kontrol edebilirsiniz.

AHMET AYDIN

ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
;