WordPress 136 Görüntülenme 0

WordPress Spam ve Boot Yorumlardan Kurtulun

WordPress kullanıcıysanız sizlerinde başına geldiği kesin bir sorun var, boot ve spam yorumlar bu yorumlardan kurtulmanız için muhteşem bir eklenti Captcha by BestWebSoft eklentisi.

Yabancı dilde daha çok spam yapılan yorumlar bir siteye veya bir konu hakkında bilgi vermek amaçlı saçma sapan kelimelerle sitenizin çirkin görünmesine neden olacak birçok şekilde bu yorumlar karşımıza çıkmaktadır.

Yapılan bu yorumları belirli kutucuklar doldurması dışında bir kaç gerçek kişi mi yorum yapıyor yoksa boot yorum mu olanları ayırt edebilecek bir kutucuk ekleyerek bu spam yorumlardan kurtulabilirsiniz.

Şimdi tanıtacağımız eklentide basit matematik soruları ile boot yorumları engel olmanıza yarayacak mükemmel bir eklenti.

Captcha by BestWebSoft

wordpress-spam-ve-boot-yorumlardan-kurtulun-1

Bu eklenti sayesinde saçma sapan yorumlardan kurtulacaksınız. Basit bir kullanımı olan eklenti direk admin paneli eklentilerden kurduktan sonra etkinleştirmeniz yeterli olacaktır.

Daha sonra sol taraftaki dikey panelde BWS Panel diye bir bölüm geleceğini fark edeceksiniz. Üzerine gelip Captcha tıklayın ve ayarları kendinize göre yapın.

  • Basic Paneli

Enable CAPTCHA for >>>> Bu güvenlik sorusunun nerelerde sorulacağını seçebilirsiniz.

Title >>>> Güvenlik sorusunun hemen üstünde belirecek yazı.

Arithmetic actions >>>> Sorulacak matematik işlemler. Toplama, çıkarma, çarpma.

Complexity >>>> İşlemler hangi şekillerde görülecek. Sayı şeklinde mi, harf şeklinde mi, yoksa resim şeklinde mi?

  • Advanced Paneli

Enable image packages >>>> Eğer resim şeklinde matematik işlemlerin sorulmasını seçerseniz resimlerin nasıl gösterilmesini buradan tercih edebilirsiniz.

Notification messages >>>> Muhtemel yorum yapan kişilere verilecek mesajlar.

Eklentinin diğer birçok ayarlamasını yapmanız için PRO versiyonunu almanız gerekir.

Eklenti bu şekilde ayarlarını kendinize göre ayarladıktan sonra artık sizde spam yorumlardan kurtuldunuz isterseniz WordPress admin giriş ekranına da bu soru sormayı aktif ederek admin paneline girmeye çalışanları da engelleyebilirsiniz.

 

AHMET AYDIN

ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.


+1000 ABONE ARASINA KATIL

Güncel teknoloji haberlerinden, mobil cihazlarınız çözümleri, windows sorunları ve çözümleri bu ve bunun gibi bir çok içerikten haberdar olmak için abone olabilirsin.