Kapat
WordPress 1.215 Görüntülenme 13

WordPress Sitenize Bildirim Al Özelliği Ekleyin

WordPress sitenizi ziyaret eden kişilere bildim göndermek ister misiniz? Sitenize Push bildirim özelliği, bildirim al özelliği eklemek için bir kaç işlem yapmanız yeterli olacaktır.

Bildirim al özelliği ilk olarak Facebook, Google, Whatsapp gibi büyük şirketlerin sitelerinde gördük şimdi bizde kendi sitemize uygulayacağımız bu özellik ile siz makale yükledikçe ziyaretçilerinize tarayıcı üzerinden bildirim gidecek ve sitenize geri dönüş artacaktır.

Bu yapacağımız sistem ile kendi özel mesajınızı bile gönderebilirsiniz.

Öncelikle sitenize SSL almanız gerekiyor. Bu sertifikaları isimtescil sitesini önerebilirim. Bu işlem ile URL bağlantımızı https:// çeviriyoruz. Bu güvenli bağlantıyı bir çok seo firmasının da tavsiye ettiğini söyleyebiliriz.

SSL işleminizi hallettikten sonra eklentimize geçelim. Eklentiyi bulup indirelim OneSignal Push Notifications eklenti tüm tarayıcı ve mobil cihazlara uyumlu yani bildirim gönderme işlemini chrome, firefox, Safari, Opera, Yandex, Android gibi bir çok sistem ve tarayıcı üzerinden yollayabilirsiniz.

Eklentimizi indirip etkinleştirin.

Admin panelinden OneSignal Push tıklayın. Setup bölümündeki resimli anlatım ile tüm işlemleri halletmeniz gerekiyor. Resimli anlatım orada olduğundan burda tekrar yazmamın bir anlamı yok. Google Keys işlemleri ve OneSignal sitesine olan kayıtları bitirdikten sonra ayarları tek tek yazmak yerine direk resim olarak sunacağım siz resimdeki gibi ayarlama yaparsanız tamamdır.

wordpress-sitenize-bildirim-al-ozelligi-ekleyin

 

Bu ayarlamaları yaptıktan sonra hala sorun yaşıyorsanız lütfen yorumda belirtin gerekli yardımları yapacağım vakit buldukça.

Hepinize iyi çalışmalar…

Not: Sitenize giren ziyaretçilerinize OneSignal üzerinden özel mesaj iletmek için sitemizde ki diğer makalemize göz atın. 😉

“WordPress Sitenize Bildirim Al Özelliği Ekleyin” üzerine 13 yorum

 1. Mehmet dedi ki:

  Merhaba, ben siteme uyguladıktan sonra sağ altta, kayan bir çan simgesi çıktı ama sizde yok ve siteye giriş yaptığımda direk bildirim almak isteyip istemediğimi sol üstte sordu bu ayarı ben nasıl yapabilirim.

  1. AHMET AYDIN dedi ki:

   Paylaştığımız resimdeki gibi ayarları yaparsanız istediğiniz şekilde olacaktır. Ayarların hangisi açık hangisi kapalı olduğuna dikkatlice bakmaniz yeterli

  2. Mehmet dedi ki:

   Bendeki panel daha farklı, daha detaylı eklentinin hani versiyonunu kullanıyorsunuz ?

  3. AHMET AYDIN dedi ki:

   1.12.0 versiyonu şuan aktif bizde, görünümde farklılıklar olsa bile bizdeki aktif ve pasif olan yazılar ile sizdekini karşılaştırın aynı şekilde ayarlama yapın ayrıca farklı bir tarayıcıda deneme yapın.

 2. Tayfuns Ozers dedi ki:

  Teşekkürler, yalnız eklenti güncellenmiş ayarlar kısımına bir çok buton eklenmiş ben sadece sizin gösterdiklerinizi açtım diğerlerinin tümünü kapattım ve gayet stabil çalışmakta anlatım için tekrar teşekkürler

 3. saydek dedi ki:

  SSL almadan olmuyormu bu kardeş

  1. AHMET AYDIN dedi ki:

   oluyor, ilk başlarda olmuyordu şimdi oluyor

 4. ufukcan dedi ki:

  ben yapamadım nedense bütün ayarlar aynı olması halinde hala olmuyor.

 5. serdar dedi ki:

  Üstten bildirim olayı çıkmıyor hocam sizde de çıkmıyor mesela ayarı hakkında bilginiz var mı?

  1. AHMET AYDIN dedi ki:

   chrome de bir sorun yok şimdi denedim diğer tarayıcılarda da sorun olmaması lazım

 6. Tuncay dedi ki:

  Tam da aradığım bu uygulamaydı. Güzel kafa karıştırmayan anlatımınız için teşekkürler.
  Bu arada SSL sertifikasını nasıl alıyoruz? Ne yapmak gerekiyor?

 7. jre dedi ki:

  ksdfsdfsdf

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir