WordPress 1.619 Görüntülenme 14

WordPress Sitenize Bildirim Al Özelliği Ekleyin

WordPress sitenizi ziyaret eden kişilere bildim göndermek ister misiniz? Sitenize Push bildirim özelliği, bildirim al özelliği eklemek için bir kaç işlem yapmanız yeterli olacaktır.

Bildirim al özelliği ilk olarak Facebook, Google, Whatsapp gibi büyük şirketlerin sitelerinde gördük şimdi bizde kendi sitemize uygulayacağımız bu özellik ile siz makale yükledikçe ziyaretçilerinize tarayıcı üzerinden bildirim gidecek ve sitenize geri dönüş artacaktır.

Bu yapacağımız sistem ile kendi özel mesajınızı bile gönderebilirsiniz.

Öncelikle sitenize SSL almanız gerekiyor. Bu sertifikaları isimtescil sitesini önerebilirim. Bu işlem ile URL bağlantımızı https:// çeviriyoruz. Bu güvenli bağlantıyı bir çok seo firmasının da tavsiye ettiğini söyleyebiliriz.

SSL işleminizi hallettikten sonra eklentimize geçelim. Eklentiyi bulup indirelim OneSignal Push Notifications eklenti tüm tarayıcı ve mobil cihazlara uyumlu yani bildirim gönderme işlemini chrome, firefox, Safari, Opera, Yandex, Android gibi bir çok sistem ve tarayıcı üzerinden yollayabilirsiniz.

Eklentimizi indirip etkinleştirin.

Admin panelinden OneSignal Push tıklayın. Setup bölümündeki resimli anlatım ile tüm işlemleri halletmeniz gerekiyor. Resimli anlatım orada olduğundan burda tekrar yazmamın bir anlamı yok. Google Keys işlemleri ve OneSignal sitesine olan kayıtları bitirdikten sonra ayarları tek tek yazmak yerine direk resim olarak sunacağım siz resimdeki gibi ayarlama yaparsanız tamamdır.

wordpress-sitenize-bildirim-al-ozelligi-ekleyin

 

Bu ayarlamaları yaptıktan sonra hala sorun yaşıyorsanız lütfen yorumda belirtin gerekli yardımları yapacağım vakit buldukça.

Hepinize iyi çalışmalar…

Not: Sitenize giren ziyaretçilerinize OneSignal üzerinden özel mesaj iletmek için sitemizde ki diğer makalemize göz atın. 😉

AHMET AYDIN

ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
 • Merhaba, ben siteme uyguladıktan sonra sağ altta, kayan bir çan simgesi çıktı ama sizde yok ve siteye giriş yaptığımda direk bildirim almak isteyip istemediğimi sol üstte sordu bu ayarı ben nasıl yapabilirim.

  • Paylaştığımız resimdeki gibi ayarları yaparsanız istediğiniz şekilde olacaktır. Ayarların hangisi açık hangisi kapalı olduğuna dikkatlice bakmaniz yeterli

  • Bendeki panel daha farklı, daha detaylı eklentinin hani versiyonunu kullanıyorsunuz ?

  • 1.12.0 versiyonu şuan aktif bizde, görünümde farklılıklar olsa bile bizdeki aktif ve pasif olan yazılar ile sizdekini karşılaştırın aynı şekilde ayarlama yapın ayrıca farklı bir tarayıcıda deneme yapın.

 • Tayfuns Ozers

  Teşekkürler, yalnız eklenti güncellenmiş ayarlar kısımına bir çok buton eklenmiş ben sadece sizin gösterdiklerinizi açtım diğerlerinin tümünü kapattım ve gayet stabil çalışmakta anlatım için tekrar teşekkürler

 • SSL almadan olmuyormu bu kardeş

  • oluyor, ilk başlarda olmuyordu şimdi oluyor

 • ben yapamadım nedense bütün ayarlar aynı olması halinde hala olmuyor.

 • Üstten bildirim olayı çıkmıyor hocam sizde de çıkmıyor mesela ayarı hakkında bilginiz var mı?

  • chrome de bir sorun yok şimdi denedim diğer tarayıcılarda da sorun olmaması lazım

 • Tam da aradığım bu uygulamaydı. Güzel kafa karıştırmayan anlatımınız için teşekkürler.
  Bu arada SSL sertifikasını nasıl alıyoruz? Ne yapmak gerekiyor?

 • jre

  ksdfsdfsdf

 • Selam ,anlatım için Teşekkür ederim
  Api anahtarını bulamadım,ayrıca sağ alt köşedeki bildirimler ingilizce çıkıyor.Subscribe falan yazıyor.


+1000 ABONE ARASINA KATIL

Güncel teknoloji haberlerinden, mobil cihazlarınız çözümleri, windows sorunları ve çözümleri bu ve bunun gibi bir çok içerikten haberdar olmak için abone olabilirsin.