WordPress
ŞİMDİ OKUNAN
WordPress Sitenize Bildirim Al Özelliği Ekleyin
14

WordPress Sitenize Bildirim Al Özelliği Ekleyin

☺ AHMET AYDIN24 Mayıs 2016

WordPress sitenizi ziyaret eden kişilere bildim göndermek ister misiniz? Sitenize Push bildirim özelliği, bildirim al özelliği eklemek için bir kaç işlem yapmanız yeterli olacaktır.

Bildirim al özelliği ilk olarak Facebook, Google, Whatsapp gibi büyük şirketlerin sitelerinde gördük şimdi bizde kendi sitemize uygulayacağımız bu özellik ile siz makale yükledikçe ziyaretçilerinize tarayıcı üzerinden bildirim gidecek ve sitenize geri dönüş artacaktır.

Bu yapacağımız sistem ile kendi özel mesajınızı bile gönderebilirsiniz.

Öncelikle sitenize SSL almanız gerekiyor. Bu sertifikaları isimtescil sitesini önerebilirim. Bu işlem ile URL bağlantımızı https:// çeviriyoruz. Bu güvenli bağlantıyı bir çok seo firmasının da tavsiye ettiğini söyleyebiliriz.

SSL işleminizi hallettikten sonra eklentimize geçelim. Eklentiyi bulup indirelim OneSignal Push Notifications eklenti tüm tarayıcı ve mobil cihazlara uyumlu yani bildirim gönderme işlemini chrome, firefox, Safari, Opera, Yandex, Android gibi bir çok sistem ve tarayıcı üzerinden yollayabilirsiniz.

Eklentimizi indirip etkinleştirin.

Admin panelinden OneSignal Push tıklayın. Setup bölümündeki resimli anlatım ile tüm işlemleri halletmeniz gerekiyor. Resimli anlatım orada olduğundan burda tekrar yazmamın bir anlamı yok. Google Keys işlemleri ve OneSignal sitesine olan kayıtları bitirdikten sonra ayarları tek tek yazmak yerine direk resim olarak sunacağım siz resimdeki gibi ayarlama yaparsanız tamamdır.

wordpress-sitenize-bildirim-al-ozelligi-ekleyin

 

Bu ayarlamaları yaptıktan sonra hala sorun yaşıyorsanız lütfen yorumda belirtin gerekli yardımları yapacağım vakit buldukça.

Hepinize iyi çalışmalar…

Not: Sitenize giren ziyaretçilerinize OneSignal üzerinden özel mesaj iletmek için sitemizde ki diğer makalemize göz atın. 😉

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
14 Yorumlar

Yanıt Bırak