WordPress
ŞİMDİ OKUNAN
WordPress İçin 2 Süper Güvenlik Eklentisi
0

WordPress İçin 2 Süper Güvenlik Eklentisi

☺ AHMET AYDIN1 Temmuz 2016

WordPress sitelerinize dışardan ve içerden sürekli saldırı yapılıyor olabilir. WordPress sitenizi korumak ve güvenliğini arttırmanız için kullanıcı ve parolayı kırılması zor olacak düzeyde ayarlamanız ilk adımınız olabilir. Kullanıcı adınızı dilediğiniz şekilde yapabilirsiniz ancak parolanız da küçük büyük harfler rakamlar hatta noktalama işaretleri kullanmanız şifrenizi oldukça kırılması zor hale getirecektir.

Bu ilk adımlarınızı bitirdikten sonra yapacağınız bir kaç ekleme ile güvenliğinizi daha da yukarı çıkaracaksınız.

Bildiğiniz gibi WordPress sistemi eklenti destekli basit ve kolay bir sistem ve size sunacağımız 2 eklenti ile hem giriş yaparken hemde başka kişilerin siteye giriş deneme yapmalarını engellemeye çalışacaksınız ve bu giriş denemelerinden haberdar olacaksınız.

1 – Limit Login Attempts Eklentisi

Bu eklenti sitenize admin giriş kısmındaki giriş denemelerini kontrol edecek ve yanlış girilen üst üste girişleri bir limit koymanızı sağlayacak üst üste yanlış girilen denemeler sonucu giriş yapılması engellenecek ve sitenize giriş yapılması belirlediğiniz süre kadar belirlenen IP üzerinden giriş yapılması engellenecek ve sitenizi korumaya almış olacaksınız ayrıca sitenize yanlış girilen deneme raporlarını e-posta adresinize gönderecektir.

Eklenti türkçe dil destekli olduğundan Admin paneli > Ayarlar > Limit Login Attempts tıklayın ve ayarları kendinize göre ayarlayın.

Limit-Login-Attempts-Eklentisi-1

2 – Google Authenticator Eklentisi

Bu eklenti site admin girişi sırasında eksta sizden bir kod istemekte ve bu kod 30 saniyede bir güncellenmektedir. Bu sayede akıllı cihazınız ile eklenti ekranındaki barkodu tanıttıktan sonra akıllı cihazınızda ki kodu girmediğiniz taktirde siteye giriş yapılamıyor. Bu eklenti oldukça güvenli bir eklenti ve sitenizin güvenliğini çok iyi sağlayacağından emin olabilirsiniz.

Eklentiyi daha önce resimli anlattığımız için dilerseniz oradan eklenti yükleme ve detaylarına ulaşabilirsiniz.

RESİMLİ ANLATIM

wordpress-sitenizi-iki-adimli-dogrulama-ile-koruyun-3

WordPress siteniz için daha fazla geliştirmek ve sitenizi üst seviyelere çıkarmak için bizi takip etmeye devam edin.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak