WordPress
ŞİMDİ OKUNAN
Sitenize Karışık Sözler Çekme Kodu HTML – CSS
0

Sitenize Karışık Sözler Çekme Kodu HTML – CSS

☺ AHMET AYDIN13 Haziran 2016

WordPress sitenize karışık şekilde söz çekmek istiyorsanız. Yani belirleyeceğiniz bir kaç sözü sitenizde göstermek isterseniz bu kodlar tam size göre basit şekilde oluşturulan html kodu ile sitenizde dilediğiniz yere kodu yapıştırıp gerekli css düzenlemesi yaptıktan sonra sizde sitenize istediğiniz sözleri ziyaretçilerinizle paylaşabilirsiniz.

Bu işlemi yapmak için çok php veya css bilgisine ihtiyaç duyulmuyor. Tabi her zaman güvenli şekilde hareket etmenizde fayda var. Düzenleme yapmadan önce kodu içerine yapıştıracağınız dosyanın yedeğini mutlaka alın.

Yedek işleminden sonra tüm sayfalarda kodun çıkmasını istiyorsanız tavsiyemiz header.php dosyasına kodu yapıştırmanız. Bu işlem ile kodu sitenizin üst bölümünde tüm sayfalarda çıkmasını sağlayacaksınız.

Tabi kodu istediğiniz dosyaya yapıştırabilirsiniz. Bu tamamen size kalmış.

SÖZ ve SÖZ SAHİBİ kısımlarını istediğiniz gibi yazabilirsiniz. Ayrıca şuan kodda 3 adet söz hakkı var daha çok söz eklemek için quotes[2] = “SÖZ — <b>SÖZ SAHİBİ</b>”;  den sonra aynı şekilde bu kodu yazarak sadece quotes[2] içerisindeki 2 rakamını 3 ile değiştirmen yeterli bunu istediğin kadar arttırabilirsiniz.

[highlight color=”red”]  Kod:  [/highlight]

<div class="onecikanlar">
<script language="JavaScript">
quotes = new Array(10);
quotes[0] = "SÖZ — <b>SÖZ SAHİBİ</b>";
quotes[1] = "SÖZ. — <b>SÖZ SAHİBİ</b>";
quotes[2] = "SÖZ — <b>SÖZ SAHİBİ</b>";
//calculate a random index
index = Math.floor(Math.random() * quotes.length);
document.write("\n");
document.write(quotes[index]);
</script>
</div>

[highlight color=”yellow”]  CSS Kodu:  [/highlight]

.onecikanlar {
color: #fff;
margin: 5px;
}

Demo için sayfamızın sağ üst tarafına bakabilirsiniz. 🙂 Eklemekte sıkıntı yaşarsanız facebook sayfasından bize ulaşın uzaktan başlanıp işlemi sizin için halledelim 🙂

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak