WordPress 274 Görüntülenme 0

Sitemin Günlük Ziyaretçi Sayısını Nasıl Öğrenirim

Bu makalede çok sık sorulan sorulardan birisi olması sebebiyle sitemin günlük ziyaretçi sayısını nasıl öğrenirim sorusuna yanıt vermek ve böylece site sahiplerinin var olan sitelerinin günlük, haftalık ve aylık başarı grafiğini ölçmeleri amaçlanmıştır. Siteler, kişilerin internetten insanlara bilgi vermek amacıyla ya da kişisel kurumlarının tanıtımını yapmaları amacıyla açmış olunan web sayfalarıdır.

Bunu açanlara administrator yani admin denilir. Bu site yöneticileri açmış oldukları sitelerinin günlük kaç kişi tarafından tıkladığını öğrenmek isteyerek bu sayede siteden ne kadar ciro gelir elde ettiğini öğrenmek isteyebilir. İşte bu açıdan çözümü uzaklarda aramamak gerekir.

Nitekim bu konuda bizlere kılavuz olan Google, iddialı bir uygulamayı hem de ücretsiz olarak sizlere sunarak bu konuda sizlerin analiz yapmanıza yardımcı olmaktadır. Servisin adı da Google Analystic olup bu programla sizler de ekstra bir kodlama kullanarak sayaç oluşturmak yerine hazır olarak sizlere sayısal verilerinizi isterseniz günlük isterseniz haftalık isterseniz de aylık olarak sunabilecek kapasitede yapılarak karşınıza çıkarılmıştır.

AHMET AYDIN

ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.


+1000 ABONE ARASINA KATIL

Güncel teknoloji haberlerinden, mobil cihazlarınız çözümleri, windows sorunları ve çözümleri bu ve bunun gibi bir çok içerikten haberdar olmak için abone olabilirsin.