WordPress 150 Görüntülenme 1

Sitede Toplam Yorum, Kategori, Makale Sayısını Gösterme Kodu

WordPress sitenizde bulunan toplam yorum sayısı, toplam kategori sayısı ve toplam yazı yani makale sayınızı ziyaretçilerinize göstermenize yarayacak ufak bir kodu sizlerle paylaşacağız.

Bu kodu istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Genelde header.php yada footer.php tercihimdir. Bu iki dosyadan hangisini seçiyorsanız içerisine uygun bulduğunuz yere yapıştıra bilirsiniz.

Header.php temanızın üstü kısmını oluşturur. Footer.php da en alt kısmı oluşturur.

 

Dosyaları değiştirmeden önce mutlaka yedeğini alın. 

WordPress admin panelinden sol taraftaki Görünüm üzerine geldiğinizde açılan pencerede en altta Düzenleyici tıklayın. Sağ tarafta size uygun olan dosyayı bulup dosya içinde uygun yere kodu yapıştırın.

Kod:

<div class="clear"></div>
<?php
$toplam_yazi = wp_count_posts( 'post' );
$toplam_yazi = $toplam_yazi->publish;
$toplam_kategori = wp_count_terms('category');
$toplam_yorum = get_comment_count();
$toplam_yorum = $toplam_yorum['approved'];
?>
<div class="tdk">
<i class="fa fa-pie-chart" aria-hidden="true"></i> Sitemizde Toplam <b><?php echo $toplam_kategori; ?></b> kategori, <b><?php echo $toplam_yazi; ?></b> yazı ve <b><?php echo $toplam_yorum; ?></b> yorum bulunmaktadır.
<a href="http://www.herdaimsaglik.com" title="Sağlık Sorunları">Sağlık Sorunları</a>
</div>

style.css dosyasına ise şunu yapıştırın. Style.css kodlarını dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz istediğiniz renk ve görünümü verebilirsiniz.

Kod:

.tdk{margin:0px;padding:10px;color:#fff;text-align:center;}

Görünüm:

Screenshot_3

 

AHMET AYDIN

ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
  • serhattt

    Çok iyi teşekkür ederimmmm


+1000 ABONE ARASINA KATIL

Güncel teknoloji haberlerinden, mobil cihazlarınız çözümleri, windows sorunları ve çözümleri bu ve bunun gibi bir çok içerikten haberdar olmak için abone olabilirsin.