WordPress 600 Görüntülenme 3

OneSignal Push Özel Bildirim Gönderme

OneSignal Push Notifications ile sitenizdeki bildirimleri kabul eden kişilere özel bildirim göndermek için OneSignal sitesindeki profilinize girip aşağıdaki adımları yaptığınız taktirde sizde özel mesajlarınızı takipçilerinize ulaştıra bileceksiniz.

Peki faydasını nedir? Şöyle ifade edelim uzun bir süre konu eklemesi yapmadınız ve takipçileriniz sitenize uğramamaya başladı dilediğiniz bir konuyu seçip yeniden bildirim göndererek ziyaretçi çekebilir sitenize hit kazandırabilirsiniz. İstediğiniz konu ve linki yönlendirebileceğiniz bu yöntemi kullanırken dikkat edilmesi gereken nokta sık sık ziyaretçileri rahatsız etmemek. Gereğinden fazla bildirim gönderilmesi ziyaretçilerin bildirimi kapatması sonucu doğurabileceğinden çok sık değil de ihtiyaç duyulan zamanda bildirim gönderilmesi daha faydalı ve isabetli bir adım olacaktır.

Dilerseniz başlayalım.

Öncelikle OneSignal profilinizi açın.

Aşağıdaki onesignal app‘nizi tıklayın. Resimleri tıklayıp üzerindeki yazılardan bilgi edinebilirsiniz.

onesignal-push-ozel-bildirim-gonderme

[divider style=”dashed” top=”20″ bottom=”20″]

New push notification tıklayın.

onesignal-push-ozel-bildirim-gonderme-2

[divider style=”dashed” top=”20″ bottom=”20″]

Başlık ve Metin bölümünü ziyaretçilerine göndereceğiniz şekilde doldurun. Buralara link koymanız fayda etmez link kullanmayın.

onesignal-push-ozel-bildirim-gonderme-3

[divider style=”dashed” top=”20″ bottom=”20″]

Aşağıda Options seçeneğini genişletin. Launch URL? Yes yapın ve tıklamada yönlendirmek istediğiniz linki yapıştırın. Boş bırakırsanız ana sayfanıza direk gönderecektir.

onesignal-push-ozel-bildirim-gonderme-4

[divider style=”dashed” top=”20″ bottom=”20″]

Aşağı doğru inin sol altta Preview tıklayın.

onesignal-push-ozel-bildirim-gonderme-5

[divider style=”dashed” top=”20″ bottom=”20″]

Yeni çıkan ekranda Send tıklayın. Gönderme tamamlanmıştır.

onesignal-push-ozel-bildirim-gonderme-6

[divider style=”dashed” top=”20″ bottom=”20″]

Send tıklandıktan sonra sizi anlık tıklanma sayfasına yönlendirecektir. Buradan bildiriminize kaç tık geldiğini falan kontrol edebilirsiniz.

onesignal-push-ozel-bildirim-gonderme-7

AHMET AYDIN

ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
 • h-coderapp

  Merhabalar,

  Hybrid uygulamamda onesignal notification kullanıyorum fakat launch url bölümünde verilen link chrome da açılıyor bunu kendi uygulamamın içerisinde yer alan ilgili sayfaya yönlendirme yapmak istiyorum nasıl yapabilirim ?

  • Uygulama canlı destek sağladığı bıkıyorum sitesinden biraz ingilizce ile sorunuzu sorun isterseniz kendi sitesinde sağ alt köşeden soru kabul ediyor diye biliyorum

 • alp

  http://www.aattk.net/2017/05/onesignal-ile-android-bildirim-gonderme.html

  burayada bakabilirsiniz.android için anlatım yapılmış. En yeni versiyonu olan Onesignal 3 için anlatılmış.


+1000 ABONE ARASINA KATIL

Güncel teknoloji haberlerinden, mobil cihazlarınız çözümleri, windows sorunları ve çözümleri bu ve bunun gibi bir çok içerikten haberdar olmak için abone olabilirsin.