WordPress
ŞİMDİ OKUNAN
OneSignal Push Özel Bildirim Gönderme
3
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

OneSignal Push Özel Bildirim Gönderme

☺ AHMET AYDIN15 Haziran 2016

OneSignal Push Notifications ile sitenizdeki bildirimleri kabul eden kişilere özel bildirim göndermek için OneSignal sitesindeki profilinize girip aşağıdaki adımları yaptığınız taktirde sizde özel mesajlarınızı takipçilerinize ulaştıra bileceksiniz.

Peki faydasını nedir? Şöyle ifade edelim uzun bir süre konu eklemesi yapmadınız ve takipçileriniz sitenize uğramamaya başladı dilediğiniz bir konuyu seçip yeniden bildirim göndererek ziyaretçi çekebilir sitenize hit kazandırabilirsiniz. İstediğiniz konu ve linki yönlendirebileceğiniz bu yöntemi kullanırken dikkat edilmesi gereken nokta sık sık ziyaretçileri rahatsız etmemek. Gereğinden fazla bildirim gönderilmesi ziyaretçilerin bildirimi kapatması sonucu doğurabileceğinden çok sık değil de ihtiyaç duyulan zamanda bildirim gönderilmesi daha faydalı ve isabetli bir adım olacaktır.

Dilerseniz başlayalım.

Öncelikle OneSignal profilinizi açın.

Aşağıdaki onesignal app‘nizi tıklayın. Resimleri tıklayıp üzerindeki yazılardan bilgi edinebilirsiniz.

onesignal-push-ozel-bildirim-gonderme

New push notification tıklayın.

onesignal-push-ozel-bildirim-gonderme-2

Başlık ve Metin bölümünü ziyaretçilerine göndereceğiniz şekilde doldurun. Buralara link koymanız fayda etmez link kullanmayın.

onesignal-push-ozel-bildirim-gonderme-3

Aşağıda Options seçeneğini genişletin. Launch URL? Yes yapın ve tıklamada yönlendirmek istediğiniz linki yapıştırın. Boş bırakırsanız ana sayfanıza direk gönderecektir.

onesignal-push-ozel-bildirim-gonderme-4

Aşağı doğru inin sol altta Preview tıklayın.

onesignal-push-ozel-bildirim-gonderme-5

Yeni çıkan ekranda Send tıklayın. Gönderme tamamlanmıştır.

onesignal-push-ozel-bildirim-gonderme-6

Send tıklandıktan sonra sizi anlık tıklanma sayfasına yönlendirecektir. Buradan bildiriminize kaç tık geldiğini falan kontrol edebilirsiniz.

onesignal-push-ozel-bildirim-gonderme-7

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
100%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
3 Yorumlar

Yanıt Bırak