WordPress
ŞİMDİ OKUNAN
Anahtar Kelime Nedir?
0

Anahtar Kelime Nedir?

☺ AHMET AYDIN24 Haziran 2016

Günümüzde sıklıkla kullanılan kelimelerden birisi olan anahtar kelime 21.yy da önemini korumaktadır bir başlıkla ilgili olarak ilk göze çarpan kelime anahtar kelimedir anahtar kelime o konuyla ilgili en geniş bilgiyi veren kelimedir.

Cümle içerisinde kısa ve öz olarak kullanılan anahtar kelimeler cümleyi bir nevi aydınlatır ve o konuyla ilgili en geniş bilgi sahibi olmanızı sağlar anahtar kelime kullanarak o metinde bir nevi en iyi oyuncunuzu oyuna sokarmışçasına parlar

Anahtar kelimeler genellikle metinin ana konusuna hakim olacak kelimelerden olmalıdır metinle ilgili en geniş bilgiyi en özlü bilgiyi verecek kelime ise yine bildiğimiz üzere anahtar kelimedir anahtar kelimelerin kullanımıyla bir nevi metnin konusunu özet geçer. Öneminin fazla olduğu kelime olan anahtar kelime makale ve metinlerde önemli yer ve rol oynar.

Bir metinde anahtar kelime mevcut olması o metnin bir starı gibidir o metni parlatacak kelime ise bildiğimiz üzere anahtar kelimedir. Siz de bir metin yazacaksanız anahtar kelimeye yer vermelisiniz. Aksi taktir de metniniz anlamsızlaşabilir okuyucu bilgi edinemez ön görü olmaz anahtar kelimeler metnin olayını hissini duygusunu vb. birçok şeyi aydınlatan kelimelerdir. Anahtar kelime kullanımı günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır ve artış söz konusudur.

           Anahtar kelime nedir diyecek olur isek; her ülkede her satırda her metinde muhakkak mevcuttur o metni okuyarak anahtar kelime hangisi sizde görebilirsiniz. Anahtar kelime eklemek istiyor iseniz muhakkak metin ile ilgili en çok bilgiyi verecek kelimeyi seçmelisiniz ve en geniş kitleye hitap edecek kelime en çok göze çarpacak kelime bir nevi başrol oyuncusu gibi kalacak kelimeyi seçmelisiniz bu sayede hem siz hem okuyan metinden büyük bir zevk alarak okuyacaktır. Anahtar kelimeyle ilgili makalenin de sonuna geldik bir başka makalede görüşmek üzere iyi günler.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak