Windows 10
ŞİMDİ OKUNAN
Windows Kullanıcılarının Dikkatine
0

Windows Kullanıcılarının Dikkatine

☺ AHMET AYDIN21 Kasım 2016

Microsoft şirketi, Windows 10 ile alakalı olarak bir güncelleştirme planlamıştı. Bu planlar ise an itibariyle yürürlüğe konmuş durumda.

Windows 10 kullanıcı sayısını artırmak isteyen Microsoft şirketi, başka Windows sürümlerini kullanan insanları, Windows 10’a yükseltmeleri için yönlendiriyor. Yeni güncelleştirmeden itibaren kullanıcıları yönlendirme yöntemleri sıkılaştırıldı.

Windows’un bu yeni işletim sistemi, bundan sonra Windows 8.1 veWindows 7 kullanıcıları için önerilen güncelleştirme adı altında sunulacak. Microsoft şirketinden yapılan açıklama, Windows 10 güncellemesinin 1 Şubat tarihinden itibaren önerilen güncelleştirme adı altında sunulmaya başlandığını belirtmekte.

Bunun anlamı ise eğer bilgisayarınız Windows’un güncellemelerini otomatik olarak indirip yüklemeye ayarlı ise, güncelleştirme adı altında otomatik olarak Windows 10’a yükseltileceği anlamına gelmektedir. Fakat bilgisayarınızda otomatik yükleme ayarı yapılı değilse, otomatik olarak indirilecek ve yükleme için sizin onayınız alınacak.

Bazı kullanıcılar bilgisayarlarını bilmeden Windows 10’a yükselttiğini söylemişti fakat Microsoft zorunlu bir şekilde yükseltme işleminin yapılmadığını, kararın Windows kullanıcılarına bırakıldığını belirtti. Eğer sisteminizi Windows 10’a yükseltme fırsatından yararlanır ve de pişman olup eski işletim sisteminize yeniden dönmek isterseniz, yükseltme işlemini yaptığınız tarihten itibaren takip eden 31 gün içerisinde geri dönebileceksiniz.

Microsoft, Windows 10 işletim sistemini bir güncelleştirme olarak sunmayı uzun zamandır planlamaktaydı. Microsoft firması, Ekim 2015’te yaptığı açıklamada bu işlemin 2016’nın ilk aylarında olacağını belirtmişti. Yapılan yeni açıklamaya göre de Windows 8.1 ve Windows 7 işletim sistemlerine sahip kullanıcıların, bilgisayarlarını Windows 10’a yükseltmek için son tarihin Temmuz ayı olacağını belirtti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak