Windows 10 11.761 Görüntülenme 0

Windows da Microsoft Hesabı Oturum Şifresi Kırma

Windows 8, 8.1, 10 işletim sistemlerinde Microsoft hesabı ile oturum açtığımızda bazen bu şifreleri unutabiliriz. Peki Microsoft hesabı şifresi nasıl kırılır? Her zaman kullandığımız program Lazesoft ile yine bu oturum kırma işlemini yapacağız.

Daha önce Windows 8, 8.1, 7 işletim sistemlerinde kırma işlemini anlatmıştık. En son ise Windows 10 da da Lazesoft programı ile yerel hesap şiflerini kırmıştık. Şimdi işimiz biraz daha zor olsada yine bu program sayesinde bilgisayarımızı açabileceğiz.

Öncelikle Lazesoft programı kurulum ve aşamalarını buradan bakabilirsiniz. Aşamaları tekrar anlatarak uzatmak istemiyorum.

Lazesoft kurulumunu yaptınız ve programı başlangıçta çalıştırabildiyseniz. Bu ekranda iken:

Screenshot_4

Burada biz normalde hesabımızı seçip yani mavi işaretlediğim hesabı seçip kırma işlemini yapıyorduk. Ancak burada Microsoft hesabı olduğundan kırma işlemi gerçekleşmiyor zaten. Biz burada hesabımızı değilde hemen altındaki kırmızı işaretlediğim Administrator seçip Next yapıyoruz.

Diğer adımlarıda önceki şifre kırma işlemindeki işlemin aynısı zaten. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.

Bilgisayar yeni Administrator isminde oturum oluşturacağı için bu biraz uzun sürebilir kurulum falan yapılıyor çünkü. Oturum açıldıktan sonra diğer Microsoft hesabına ait kullanıcınıza C:\kullanıcılar kısmında ulaşabilirsiniz. Buradan masaüstünde belgelerimde kaydettiğiniz dosyaları yeni oturuma alabilirsiniz.

TavsiyeAdministrator açıldıktan sonra kullanıcı hesaplarından yeni bir hesap oluşturun ve istediğiniz ismi verin. Daha sonra o kullanıcıdan bilgisayarınızı kullanmaya devam edin. Administrator hesabını devre dışı bırakın. Administrator nasıl devre dışı bırakılır buradan öğrene bilirsiniz.

AHMET AYDIN

ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.


+1000 ABONE ARASINA KATIL

Güncel teknoloji haberlerinden, mobil cihazlarınız çözümleri, windows sorunları ve çözümleri bu ve bunun gibi bir çok içerikten haberdar olmak için abone olabilirsin.