Windows 10
ŞİMDİ OKUNAN
Windows 10’da F8 Menüsü Nasıl Açılır?
0
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Windows 10’da F8 Menüsü Nasıl Açılır?

☺ AHMET AYDIN2 Şubat 2018

En güncel işletim sistemi olan Windows 10 ile devre dışı bırakılan f8 boot menüsünü tekrar nasıl etkinleştirebiliriz? Bu sorunun cevabı yazının devamında cevap bulacaksınız.

Söylediğimiz gibi Microsoft’un en güncel işletim sistemlerinden olan Windows 10 ile işletim sistemi açılışı bi hayli hızlandırıldı. Bunun en büyük nedeni ise f8 gibi boot ekranların devre dışı bırakılmış olması. Tabi birçok kullanıcı için gerekli olmayan bu ekran ileri seviye kullanıcılar için oldukça önemli. Bilgisayarı güvenli mod gibi seçeneklerde açılmasını sağlayacak bu boot ekranını nasıl aktifleştirebilir onu görecez.

İlk başta Konut İstemi penceresini açalım. Tabi bunu başlat menüsünden ”kom” yazarak direk karışınıza çıkan Komut İstemi sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır ile başlatmak olacaktır.

Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

Aşağıdaki kodu kopyalayıp ekrana yapıştırın ve enter tuşunu basın bilgisayarınız yeniden başladığında F8 menüsü etkinleşecektir.

    bcdedit /set {default} bootmenupolicy legacy     

İşlem bu kadar.

Peki diyelim işiniz bitti eski haline getirmek istediniz. Yani F8 Menüsünü açılışta devre dışı bırakmak istediniz. Bunun çözümü de çok basit. İşlemi aynı şekilde Komut İstemini yönetici olarak çalıştırın ve aşağıdaki kodu yapıştırıp enter yapın tamamdır. 🙂

    bcdedit /set {default} bootmenupolicy standard     

Bu işlem sonrası artık F8 menüsü devre dışı kalacaktır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak