Windows 10 99 Görüntülenme 0

Windows 10’da Bilgisayar Açma Seçenekleri Yenisi Ekleniyor

Microsoft‘un son sürüm işletim sistemi olan Windows 10‘a yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Bilgisayarınızı artık açmak daha kolay ve çok daha güvenli. Yüz tarama, parmak izi okuma ve iris tarama gibi bir çok seçenekle bilgisayarınızı artık açabileceksiniz. 

Windows 10 Pro‘ya has bu yeni şifreleme özelliği üzerinde çalışılıyor şu anda. Windows Hello sayesinde avuç içinizi tarayabilecek. Microsoft‘un Fujitsu ile ortak yürüttüğü bu çalışma ilgi toplayacağına benziyor.

Gerekli donanımlara sahip bilgisayarınızda artık avuç içi okutarak bilgisayarınızı açabileceksiniz. Fujitsu den alınan bilgilere göre bu teknoloji daha önce denenmedi ilk defa avuç içi ile temassız ve hijyenik şekilde bilgisayarınızı daha kolay açabileceksiniz. Bu arada sistemin yanlış tarama ihtimali %0,00008 olarak belirtilmiş.

Windows Hello kurmak için ise Başlangıç >> Ayarlar >> Hesaplar >> Oturum açma seçeneklerinden ulaşabilirsiniz. Cihazınızda gerekli donanımlar varsa buradan parmak izi okuma, iris tarama, yüz tarama gibi seçenekleri görebilirsiniz. Gerekli ayarlamanızı yaptıktan sonra bilgisayarınızı artık şifre yerine bu yöntemlerle açabilirsiniz. 

AHMET AYDIN

ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
;