Kapat
Windows 10 2.165 Görüntülenme 0

Windows 10 Yükledim Ama Çok Yavaş Çalışıyor

Windows 10 neden yavaş çalışıyor? Bilgisayarım önceki Windows da hızlıydı neden Windows 10 da yavaşladı? Windows 10 ağır çalışıyor. Bilgisayarım Windows 10 da kasılıyor. Windows 10 sorunlu mu?

Bu gibi sorularınız varsa bunlara cevap olacak bir açıklamaya yapacağız sizlere. Herkes işletim sistemini bilgisayarına yükleyince bilgisayarın seri ve çok hızlı çalışmasını ister ki bu konuda haklı olsalar da haksız oldukları noktalarda var elbet.

WIP_Windows10_laptop

Şöyle başlayalım siz bilgisayarına işletim sistemi kurduktan sonra yani format attıktan sonra bilgisayarınız bazen hızlı çalışmayabilir. Nedeni her şey olabilir. Sırayla söylemek gerekirse bu sorun driverlarınız olabilir, donanımsal olarak düşük bir bilgisayara sahipseniz bilgisayar yavaş çalışıyor olabilir, Windows 10 ilk versiyonu ile yükleme yaptıysanız buda yavaş çalışmasına neden olabilir seçenekler arasında.

Eğer bilgisayarım driverlarını yükledim ve donanımsal olarak ta yüksek diyorsanız o zaman Windows yükledikten sonra hemen güncellemeleri alın o tarihe kadar çıkmış tüm Windows 10 güncellemelerini yükleyin. Windows 10 ilk çıktıktan sonra bilgisayarlarda karşılaşan sıkıntılar ve kullanıcı sorunları göz önünde alınarak zaman zaman güncelleme verilip bu sorunlar giderilir. O yüzden işletim sisteminizi yükledikten sonra hemen güncellemelerinizi yapın. Bu hem güvenlik hem performans artışı sağlayabilir.

windows-10-yukledim-ama-cok-yavas-calisiyor

Son olarak eğer hızlı bir açılma kapanma oyunlarda açılış süresinde hızlanma veya program açılmalarında hız almak istiyorsanız küçük de olsa bir SSD Disk alıp bilgisayarınıza takıp işletim sistemini içine kurmanızı şiddetle tavsiye ederim. SSD kullandıktan sonra farklı anlayacaksınız.

ssd-disk

Bize soracak olursanız yeterli donanıma sahip bir bilgisayarınız varsa Windows 10 kullanmanızı tavsiye ederiz. İlk çıktığı günden beri kullanıyoruz. İlk başlarda sorunlar falan olsa da yavaş yavaş oturdu diyebilir.

Oyun kullanıcıları için yükleyin diyemiyorum çünkü oyunlarda problem çıktığına dair bir sürü yorum ve mesaj aldık. Oyun bağımlısı olanlar eski işletim sistemini kullanma devam 🙂 zamanla oyun sorunları kalktı mı yüklersiniz artık.

[su_button url=”http://www.asdteknoloji.net/windows-10/windows-10-nasil-yuklenir-detayli-anlatim.html” target=”blank” style=”flat” center=”yes” icon=”icon: windows”]Windows 10 Yüklemek İçin Tıklayın[/su_button]

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir