SİSTEM GÖRÜNTÜSÜ NEDİR?

Sistem görüntüsü kurduğumuz işletim sistemin ihtiyacımız olan tüm driverlar ve programlar sonrası oluşturduğumuz bir yedek gibi aslında düşünün. Tüm programları yükledikten sonra bu işlem yapılarak sıfırdan format atmak yerine bu sistem görüntüsü sayesinde format atmış gibi temiz bir sistem kurabilirsiniz, format atma esnasında ve program kurma sırasında kaybettiğiniz zamanı minimize edebilirsiniz.

AHMET AYDIN {AHMET AYDIN}

ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.

 • Adem Üney

  Imaj aldığı zaman C de kurulu olan oyunların da imajını alıyor mu?
  Yoksa sadece işletim sistemi + kurulu programların mı imajını alıyor.?

  • C diskini komple imaj alıyor yani siz imaj aldığınız zaman bilgisayarda kurulu olan program oyun ne varsa komple alıyor. Ama dikkat edin sadece C diskinden bahsediyorum.

 • Necmettin

  Ahmet bey iyi akşamlar, ben wındows 10 un ımajını aldım, belli zaman geçtikten sonra Windows 10 etkinleştirmeniz gerekli mesaj geldi bende etkinleştirmek için KMSpıco kurdum bunu yaparken wındows ta hatalar oldu wındossu yeniden kurdum, çünkü aldığım imajı bulamadı ama imaj D bölümunde bu yolu gösteriyorum kabul etmiyor, windowsu yeniden kurdum. kurduktan sonra yine imajı kuruyum dedim yine aynı şekilde izin vermedi, yardımcı olursanız sevinirim.

 • Mustafa Can

  Aldığımız bu imajı aynı yöntem ile başka bilgisayarlara yükleyebilir miyiz ? Teşekkürler

  • aynı sistem ve donanımlara sahip bilgisayara yükleyebilirsin

 • ömer

  çok açıklayıcı ne net teşekkürler,başka bir programa gerek yok sistem çökerse

 • hiç güzel olmamış bence boşuna hiç anlamadım :/

 • taner

  ben şunu öğrenmek istiyorum.c bölümünün sistem görüntüsünü d ye aldım.ben daha sonra d de bulunan sistem görüntüsünü nasıl silerim.d bölümünde wndowsimagebackup adında klasör oluşturuyor.bu klasörü silmek yeterli mi