Kapat
Windows 10 386 Görüntülenme 0

Windows 10 Nvidia GeForce GTX1050 Driver Yükleme Sorunu

Yeni nesil ekran kartları olan Nvidia GeForce GTX modelleri Windows 10 da driverları yüklenirken bir çok hata alıyoruz. GTX 1050 bu Nvidia grafik sürücüsü Windows’un bu sürümü ile uyumlu değildir. Bunların en temel nedeni direkt olarak Windows 10’un son güncelleştirmelerinin yapılmamasından kaynaklanıyor.

En çok oyun oynayanlar bu durumdan rahatsızlık duyuyor yeni bilgisayar almış tam Windows 10 yükledikten sonra driver yüklenmesi hata vermesi oldukça sinir bozuyor. Bu sorunu çok kolay şekilde çözebiliyorsunuz. Windows 10’un en son güncelleştirmelerini yüklemeniz sorunu çözecektir.

  1. Yapmanız gereken isterseniz Başlat -> Ayarlar -> Güncelleştirme ve Güvenlik -> Windows update’den Güncelleştirmeleri denetle ile güncelleştirmeleri yükleyerek halledebilirsiniz.

  2. Diğer yol ise dışardan bir uygulama yardımı ile Windows 10 güncelleştirmesini direk olarak yükleyebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantı ile Windows 10 yüklü bilgisayarınızı hemen güncelleyebilirsiniz. (Bu işlem bağlantı hızınıza göre uzun sürebilir.) 

Windows 10 Güncelleme Aracı

Bu şekilde yapacağınız işlem sorunun tekrar driver sürücüsü yüklemeyi denediğiniz de sorun vermeden yükleyecektir. Konu ile ilgili kafanıza takılanları yorum veya soru-cevap bölümünden bizimle paylaşın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir