Windows 10 8.091 Görüntülenme 2

Windows 10 İçin Bazı Performans Ayarları

Windows işletim sisteminiz varsa ve performanslar da iyileştirmeler istiyorsanız aşağıdaki ayarlar işine yarayabilir. Windows 10 performans yükseltmek için aşağıdaki adımları dikkatlice kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Bu ayarlamaları okuyarak yapmanız ve kendinize en uygun şekilde ayarlamaları yapmanız sıkıntı yaşamamanızı sağlayacaktır.

Bu adımlar bilgisayarınıza donanımsal bir performans artışı yapamaz zaten yapacağınız işlemler sadece arayüzde hızlı işlem yapmanızı gözle görülür derecede fark edilecektir.

Dilerseniz bu adımları nasıl yapacağınızı resimli olarak sizlere aktaralım.

Öncelikle Masaüstünde Bu bilgisayar Sağ tıklayın.

Çıkan pencerede Özellikler’i tıklayın.

windows-10-icin-bazi-performans-ayarlari

Açılan pencerede sol tarafta Gelişmiş sistem ayarlarını tıklayın.

windows-10-icin-bazi-performans-ayarlari-1

Çıkan pencerede Gelişmiş sekmesi açık olması gerekiyor. Bu sekmede Performans > Ayarlar… Tıklayın.

windows-10-icin-bazi-performans-ayarlari-2

Görsel Efektler sekmesinde 3 otomatik ayar ve sizin tercihlerinize göre bir Özel ayar mevcut.

Tavsiye:  En iyi performans için ayarla seçeneği seçin. Ardından ekrandaki dilediğiniz ayarların başına tik işareti ekleyerek o ayarı aktifleştirmeniz.

windows-10-icin-bazi-performans-ayarlari-3

Sonraki adım ise Gelişmiş sekmesine geçin.

Bu ekranda İşlemcinizin performansının öncelikli olarak nereye harcanmasını ve sanal bellek teknolojisi ile sabit disk alanınızı RAM olarak ayarlamanızı sağlayacak ayarlar bulunmaktadır.

Aşağıdakinin en iyi performans için ayarla:

Bölümünden kendinize göre ayarlama yapabilirsiniz. Önceliğiniz program ise Programlar tıklayın. Diğer ayar ise işlemci önceliğini arka plan hizmetlerine verir ve cihazın daha iyi performans vermesini sağlar.

windows-10-icin-bazi-performans-ayarlari-4

Sanal bellek bölümünde cihaz genelde otomatik sanal bellek ile RAM gereksinimini otomatik karşılar dilerseniz oradan otomatik ayarlama tik işaretini kaldırıp disklerdeki sanal bellek ayarını kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

windows-10-icin-bazi-performans-ayarlari-5

Windows işletim sistemleri için geliştirmeler ve programları için bizleri takip etmeye devam edin.

AHMET AYDIN

ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
  • set cok donur zayif izleyir iqrada donur windows 7 di di

    • süleyman eldemir

      bela vaziyyetin içine soxum


+1000 ABONE ARASINA KATIL

Güncel teknoloji haberlerinden, mobil cihazlarınız çözümleri, windows sorunları ve çözümleri bu ve bunun gibi bir çok içerikten haberdar olmak için abone olabilirsin.