Windows 10
ŞİMDİ OKUNAN
Windows 10 da Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi’ni Etkinleştirmek
0
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Windows 10 da Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi’ni Etkinleştirmek

☺ AHMET AYDIN9 Ekim 2017

Windows ile gelen yeni özelliklerden birisi de Fotoğraflar uygulaması, tabi çoğu kullanıcı yıllardır alışmış olduğu ve gayet güzel çalışan Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi özlemesi fotoğraflarını buradan açmak istemesi gibi doğal bir şey olamaz.

Windows Fotoğraf uygulaması dayatması yüzünden Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi ile fotoğrafları açmak için derinlerde bir kaç ayar yapılması gerekiyor. Yani kullanamazsınız demiyorlar ama öyle bir saklamışlar ki Fotoğraflar uygulamasını kullanmaya zorluyorlar.

Eğer bu eski Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi ile fotoğraflarınızı açmayı hala istiyorsanız okumaya devam edelim… 🙂

Windows-Fotoğraf-Uygulaması

Windows-Fotoğraf-Uygulaması

Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi

Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi

1- Yukarıdaki Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi.rar dosyasını indirin. (Dosyayı açmak için Winrar programı veya Winzip  programını kullanabilirsiniz.)


2- Dosyayı masaüstüne çıkartın.


3- Masaüstünde oluşan Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi klasörünün içinde Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi adında bir Kayıt Defteri anahtarı olduğunu göreceksiniz.


4- Klasör içindeki Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi.reg dosyasını çift tıklayıp değişikliklere izin veriyor musunuz uyarılarına Evet diyelim.


5- Bundan sonra açtığınız tüm resim dosyalarında Bu dosyayı nasıl açmak istiyorsunuz? uyarısı alacaksınız. Buradan Windows Fotoğraf Görüntüleyicisini tıklamanız yeterli.


6- Bundan sonraki resim formatlarında Windows Fotoğraf Görüntüleyicisini kullanmak istiyorsanız, açtığında resimde çıkan pencerede Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi tıklayıp en altta x dosyalarını açmak için her zaman bu uygulamayı kullan ibaresini seçmeniz yeterli.

Hepsi bu kadar… 🙂

 
 
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak