Kapat
Windows 10 820 Görüntülenme 0

Windows 10 da Bilgisayarı Tablet Gibi Kullanın

Windows 10 işletim sisteminiz varsa bilgisayarı tablet moduna alıp bilgisayarı tam anlamıyla Windows 10 yüklü bir tablet haline getirebilirsiniz.

Tabi şimdi merakla ekran dokunmatik olacak mı acaba diyenlerde olabilir. Ekran malesef dokunmak olma ihtimali yok çünkü ekranda donanımsal bir eksiklik mevcut. Cihazınızdaki ekran dokunmatik donanımına sahipse zaten kullanabilirsiniz.

Windows 10 işletim sisteminde iki farklı yoldan tablet moduna hızlıca alabiliriz.

Windows 10 Sosyal Medya Uygulamaları

Windows 10 ile daha hızlı şekilde sosyal medya adreslerinize ulaşmanızı sağlıyor. Facebook, Twitter, İnstagram, WhatsApp gibi en ç...  0

Biri sol alt tarafta İşlem Merkezi kısmından aktif ve pasif hale getirebiliriz.

win-10-tablet-modu

 

Diğer ayarı ise Başlat > Ayarlar > Sistem > Tablet Modu > Tablet Modu Kapalı olan bölgeyi açık hale getirip cihazı tablet moda alabilirsiniz. Tablet modundan çıkarmak için ise kapalı hale getirmeniz yeterli olacaktır.

win-10-tablet-modu-1

Windows 10 bu uygulaması bizde gayet güzel, ayrıca cihazın tablet modunda iken daha iyi performans verdiğini de rahatlıkla söyleyebiliriz. Yani sadece internette dolaşım yapıyorsanız bize soracak olursanız cihazı tablet modunda kullanın daha iyi performans alırsınız.

AHMET AYDIN

ASD kurucusu, içeriklerden haberdar olmak için sosyal medya adreslerinden takip edin ve en yeni gelişmeleri makaleleri kaçırmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir