Windows 10
ŞİMDİ OKUNAN
Windows 10 da Bilgisayarı Tablet Gibi Kullanın
0

Windows 10 da Bilgisayarı Tablet Gibi Kullanın

☺ AHMET AYDIN21 Nisan 2016

Windows 10 işletim sisteminiz varsa bilgisayarı tablet moduna alıp bilgisayarı tam anlamıyla Windows 10 yüklü bir tablet haline getirebilirsiniz.

Tabi şimdi merakla ekran dokunmatik olacak mı acaba diyenlerde olabilir. Ekran malesef dokunmak olma ihtimali yok çünkü ekranda donanımsal bir eksiklik mevcut. Cihazınızdaki ekran dokunmatik donanımına sahipse zaten kullanabilirsiniz. Tabiki piyasadaki tabletlere oranla aynı hissi bilgisayar size vermeyebilir. Piyasadaki tablet fiyatları üst seviyede olan cihazlar gerçekten çok başarılı bir donanım ve performans sağlıyor.

Windows 10 işletim sisteminde iki farklı yoldan tablet moduna hızlıca alabiliriz.

Biri sol alt tarafta İşlem Merkezi kısmından aktif ve pasif hale getirebiliriz.

win-10-tablet-modu

 

Diğer ayarı ise Başlat > Ayarlar > Sistem > Tablet Modu > Tablet Modu Kapalı olan bölgeyi açık hale getirip cihazı tablet moda alabilirsiniz. Tablet modundan çıkarmak için ise kapalı hale getirmeniz yeterli olacaktır.

win-10-tablet-modu-1

Windows 10 bu uygulaması bizde gayet güzel, ayrıca cihazın tablet modunda iken daha iyi performans verdiğini de rahatlıkla söyleyebiliriz. Yani sadece internette dolaşım yapıyorsanız bize soracak olursanız cihazı tablet modunda kullanın daha iyi performans alırsınız.

Ayrıca en ucuz tablet ve bilgisayarlar fiyatlarını akrep.com‘da bulabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak