Windows 10
ŞİMDİ OKUNAN
Ocak ayı Windows 10’un ayı oldu
0

Ocak ayı Windows 10’un ayı oldu

☺ AHMET AYDIN5 Şubat 2016

Windows on, Ocak ayında pazar payını büyük ölçüde arttırdı. Ocak ayında görülen bu artış, işletim sisteminin çıktığı aydan buyana görülen en büyük artış oldu.

Microsoft’un geçtiğimiz yılın Temmuz ayında yayınladığı Windows on, kısa sürede geniş bir kitleye ulaştı. ancak sonraki aylarda işletim sisteminin yayılma hızı yavaş yavaş düşmeye başlanmıştır. çok sayıda şahıs yönünden beğenilen Windows on şimdiden birçok kişi nedeni ile kullanılmaktadır, ama hala Microsoft’un istediği seviyeye ulaşmış değil. ancak Microsoft’un çabaları sonunda karşılık bulmaya başlıyor.

Ocak ayında Windows 10’un pazar payı hemen hemen yüzde 2 artarak Microsoft’un yüzünü güldürdü. nedeniyse Ocak ayındaki bu sürpriz artış, işletim sisteminin yayınlandığı aydan bu güne kadar görülen en yüksek artış. Net Applications sebebi ile yayınlanan verilere göre, bu artışla beraber Windows 10’un pazar payı yüzde 11.85’e ulaştı.

ilk yayınladığı ay olan Temmuz ayı dışında bugüne kadar çoğunlukta yüzde 1’lik artış yaşayan işletim sisteminin bir anda pazar payını yüzde 2 arttırması iyiye işaret olarak görülüyor. Bundan sonra da pazar payının her ay yüzde 2’lik artış göstermesi bekleniyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak