Windows 10 41 Görüntülenme 0

Ocak ayı Windows 10’un ayı oldu

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Windows on, Ocak ayında pazar payını büyük ölçüde arttırdı. Ocak ayında görülen bu artış, işletim sisteminin çıktığı aydan buyana görülen en büyük artış oldu.

Microsoft’un geçtiğimiz yılın Temmuz ayında yayınladığı Windows on, kısa sürede geniş bir kitleye ulaştı. ancak sonraki aylarda işletim sisteminin yayılma hızı yavaş yavaş düşmeye başlanmıştır. çok sayıda şahıs yönünden beğenilen Windows on şimdiden birçok kişi nedeni ile kullanılmaktadır, ama hala Microsoft’un istediği seviyeye ulaşmış değil. ancak Microsoft’un çabaları sonunda karşılık bulmaya başlıyor.

Ocak ayında Windows 10’un pazar payı hemen hemen yüzde 2 artarak Microsoft’un yüzünü güldürdü. nedeniyse Ocak ayındaki bu sürpriz artış, işletim sisteminin yayınlandığı aydan bu güne kadar görülen en yüksek artış. Net Applications sebebi ile yayınlanan verilere göre, bu artışla beraber Windows 10’un pazar payı yüzde 11.85’e ulaştı.

ilk yayınladığı ay olan Temmuz ayı dışında bugüne kadar çoğunlukta yüzde 1’lik artış yaşayan işletim sisteminin bir anda pazar payını yüzde 2 arttırması iyiye işaret olarak görülüyor. Bundan sonra da pazar payının her ay yüzde 2’lik artış göstermesi bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir