Windows 10 153 Görüntülenme 1

Microsoft Edge Diğer Tarayıcılardan Daha İyi

Günlük internette harcadığımız dakika gün geçtikçe artmakta, tabi interneti kullanırken hızlı bir internet neden istemeyelim değil mi?

Kullandığımız internet çok iyi olsa bile kullandığınız internet tarayıcı kötü oldu mu, yani çok fazla ram yer çok fazla işlemci kullanır ve sayfaları çok geç açarsa bu bizim interneti kullanırken sinirlenmemize sebep olur, milletçe de çok sinirli bir millet olduğumuzu biliyorsunuzdur. smiley

Geçtiğimiz günlerde Microsoft Windows 10 çıktı biliyorsunuz. Bu işletim sistemi ile Microsoft kullanıcılarına Explorer dışında bir tarayıcı sundu tarayıcının ismi Microsoft Edge evet bu tarayıcı İnternet Explorer gibi hayal kırıklığını gölgede bırakıp Microsoft’un güzel bir çalışma sonucu ortaya çıkarmış olduğu bir tarayıcı harikası diyebiliriz. Şimdilik çoğu kişi beğenmese bile ilerde büyük bir kitle kullanacağına inanıyoruz. Microsoft Edge tarayıcısı Chrome, Opera, Firefox gibi tarayıcılara şimdiden fark atmış durumda bilgisayarda ufak bir test yaparak Microsoft Edge’nin ne kadar iyi olduğunu sizlere de göstermek istedik.

Tarayici-Karsılastirma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Wİndows 10'da Test Edilmiştir.)

Görev yöneticisinden de gördüğünüz gibi Microsoft Edge tarayıcısı ram kullanımı olarak diğer tarayıcılardan kat kat aşağılarda ayrıca cpu kullanımına da baktıysanız yine en düşük seviyede ve diğer tarayıcılardan daha az bilgisayarı yorduğunu kendiniz de deneyerek test edebilirsiniz. En yakın takipçisi Opera da olsa biz Microsoft Edge kullanmakta kararlıyız.

İlerisi için diğer tarayıcılar nasıl bir hamle yaparlar bilemiyoruz ama şimdilik Microsoft'un Windows 10 ile verdiği Microsoft Edge tarayıcısı gayet başarılı ve hızlı, bizlere sorarsanız diğer tarayıcılar artık Edge’nin hızına yetişemez Edge her geçen gün üstüne koyup ilerleyecektir.

Selam ve sevgiyle …

AHMET AYDIN

ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
  • Arslanbobo4

    Evet gerçekten Windows 10’da en sevdiğim tarayıcı konumunda Edge, bir de MP3 çalar olarak Groove, muazzam ses kalitesi.


+1000 ABONE ARASINA KATIL

Güncel teknoloji haberlerinden, mobil cihazlarınız çözümleri, windows sorunları ve çözümleri bu ve bunun gibi bir çok içerikten haberdar olmak için abone olabilirsin.