Sosyal Medya
ŞİMDİ OKUNAN
Twitter’ın DM Bildirim Özelliği Nasıl Aktif Edilir
0
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Twitter’ın DM Bildirim Özelliği Nasıl Aktif Edilir

☺ AHMET AYDIN26 Mart 2018

Pek çok kullanıcısı bulunan ve sürekli tweet atılan Twitter’ın mikroblok sitesi, Dev Sosyal Medya adı altında, yeni bir site açtı ve yakın zamanda aktif hale getirdi. DM özelliği, atılan tüm mesajların tarafınızdan görülmesini sağlamaktadır. Özel bir pencere ile ekranınızda açılan mesajlar, tarafınızdan görülür. Bununla birlikte, o pencereden, gelen bildirimlere cevap yazamıyorsunuz, eğer yazmak istiyorsanız, DM penceresini açmak zorunda kalıyorsunuz. Twitter’ın bu bildirim desteği, her taratıcı ile uyumlu şekilde çalışmaktadır. Ancak Twitter’ın DM bildirim özelliği kullanıla bilinmesi için, mevcut hesabınızdan izin verilmesi de gerekmektedir. Şimdi Twitter’ın DM bildirim özelliği nasıl aktif edilir, kısaca bunu anlatalım.

İlk yapmamız gereken şey, Twitter’ı açmamız ve üyelik girişi yapmamız olacaktır. Sonra, sol üstteki mesajlar bölümünü seçerek, burada “mesajların için masaüstü bildirimi almak ister misiniz?” Sorusuna, evet bölümünü onaylayarak cevaplayalım.

Şimdi bildirim işlemini yapmak için, sizden izin istediğinde onay vermeniz gerekecek. İzin verme işlemini tamamladıktan sonra, artık masa üzerinde başka bir işlem yapıyor olsanız bile, Twitter’dan gönderilen tüm twittler, DM olarak ekranınızda, görülecektir. Twitter’ın DM bildirim özelliği nasıl aktif edilir, bu sayede kısaca anlatmış olduk.

Twitter’ın bu yeni özelliği ile artık tüm bildirim istekleriniz her yerde gözükecek ve yayınlanan tüm mesajlar tarafınızdan takip edilebilecektir. Son derece güzel bir uygulama olan DM sürekli kullanıldığında, yoğunluk arttıkça biraz can sıkıcı olabileceği düşünülmektedir. Dünya devleri arasında yerini alan sosyal medya siteleri içerisinde oldukça sık kullanılan Twitter da artık DM bildirim özelliğini aktif etmiş ve olan biten her şeyde daha kısa süre içerisinde bilgi alabileceksiniz. Kimler DM göndermiş ve bu gelen DM en kısa sürede nasıl görüntülenir bu konuda bilgi sahibi olarak sizlerde Twitter kullanım alanında eksikliğinizi gidermiş olacaksınız. Daha iyi bir şekilde sosyal medya kullanımı sayesinde de takipçilerinizin de sizler hakkında düşüncelerinizi gözlemleyebilecek ve bu anlamda da kullanımlarınız da ki farkındalıkları en iyi şekilde çözümlemiş olacaksınız. Twitter her geçen gün daha fazla kullanıcıyı barındırmaktadır ve takipçileriniz ile birlikte de daha eğlenceli bir sosyal medya ortamını oluşturmaktadır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak