Sosyal Medya
ŞİMDİ OKUNAN
Skype Reklamları Nasıl Engellenir Ve Kapatılır
0
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Skype Reklamları Nasıl Engellenir Ve Kapatılır

☺ AHMET AYDIN10 Mart 2018

Bir zamanların Msn olarak adlandırılan sohbet uygulaması zamanla Skype ile birleşerek farklı bir alanda hizmete devam etmektedir. Skype halen birçok kişi tarafından sevilmese de özellikle de ticari anlamda yazışmalar için kullanılan oldukça ideal bir sohbet programıdır. Aynı zamanda da mobil uyumu olması ile birlikte de akıllı cep telefonlarında da kullanılan, görüntülü sohbet uygulamaları içerisinde en iyisi olarak bilinmektedir. Sohbet için kullanılan en güzel programlardan biri olan Skype, konuşma penceresinin üzerinde çıkan reklam görüntüleri yüzünden, birçok kullanıcısı tarafından tepki görmektedir. Aslında bu reklamların kaldırılabilmesi mümkündür ve kullanıcıların bundan haberi yoktur veya nasıl yapacağını bilmiyordur. Bu yüzden Skype reklamları nasıl engellenir ve kapatılır kısaca anlatmakta fayda vardır.

Bu işlemi yapabilmek için öncelikle başlata giriyoruz ve buradan denetim masasına giriyoruz. Eğer windows 8 ve 8.1 kullanıyorsanız, denetim masası yazarak arama yapmanız gerekmektedir. Denetim masasından internet seçeneklerine tıklayarak giriş yapalım. Rahatsız edici reklamlardan kurtulmak için sadece birkaç adım kaldı ve böylelikle de reklamların bilgisayarınızı kasmasını da önlemiş olacaksınız.

İnternet seçeneklerine girdikten sonra, güvenlik sekmesine ve oradan da yasaklı siteler bölümüne girelim. Şimdi siteler yazılı bölüme tıklayarak devam edebiliriz. Ekranda “bu web sitesini bölgeye ekle” yazısını göreceğiz şimdi bu bölüme https://apps.skype.com yazalım ve ekle yapalım. Bundan sonra ise kapata tıklayarak devam edebiliriz. Bu işlemi aynı zamanda da Explorer tarayıcınızı açarak daha kısa sürede de engelleyebilirsiniz. Tarayıcınızdan internet seçeneklerine gelerek reklam uzantısında ki Subdomain’i engelleyince reklamlar tamamen kalkmış olacaktır.

Skype değişiklikleri algıladıktan sonra artık Skype reklamları canınızı sıkamayacak. Bu işlem sayesinde bu sorunu tamamen gidermiş olduk. Artık Skype reklamları nasıl engellenir konusu, bu açıklama sayesinde sizin için problem olmaktan çıkacaktır. Zamanla Skype buna bir önlem alacağını düşünsek de yıllardır devam eden bir reklam hizmeti alt domain yani Subdomain üzerinden sağlamaktadır. Bu alt domaini engelleyince de artık reklamlar çıkmayacak ve sizleri rahatsız etmeyecektir, daha kullanışlı bir şekilde, hızlı bir Skype programınıza sahip olacaksınız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak