Sosyal Medya 54 Görüntülenme 0

Mark Zuckerberg’in yeni hedefi 5 milyon!

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

USA Today sitesinde yer alan bir haberi sizlerle paylaşmak istiyorum. Facebook’un CEO’su olarak bilinen Mark Zuckerberg yeni bir ofis açılışında yaptığı konuşma da hedefinin 2030 yılında 5 milyon kullanıcıya ulaşmak olduğunu söyledi.

En büyük sosyal paylaşım sitesi olan Facebook’un 2030 yılında 5 milyon kişiye ulaşıp ulaşmayacağı ise merak ediliyor. Günümüz de dünya nüfusunun verilerine bakıldığı zaman 7.3 milyar olduğu gözüküyor.

2030 yılında bu sayı Birleşmiş Milletlerin verdiği rapor belirtisinde 8.5 milyar olması bekleniyor. Mark Zuckerberg’in yaptığı açıklama da ise 2030 yılında 5 milyar gerçekten büyük bir rakam. Şuan günümüz de aktif facebook kullanıcı sayısı ise 1.6 milyar olmaktadır.

Mark Zuckerberg’in 5 milyar hedefi için farklı projeleri düşündüğü söyleniyor. Bunlardan bazıları ise internet taşıyan güneş enerjili insansız hava araçları ve bazı markalar tarafından desteklenen internet projesi olmaktadır. Genç ve başarılı Mark Zuckerberg’in hedefi için yapacağı çalışmaları ise tüm dünya dört gözle bekliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir