Sosyal Medya
ŞİMDİ OKUNAN
Facebook Kullanımı Uykusuzluk ile Bağlantılı Olabilir mi?
0

Facebook Kullanımı Uykusuzluk ile Bağlantılı Olabilir mi?

☺ AHMET AYDIN1 Aralık 2016

Sosyal medyanın yararları ve zararları artmaya devam ediyor. Bu sefer ABD’de Kaliforniya Üniversitesi’nde farklı bir çalışma yapıldı. Facebook kullanımı bağımlılık mı yoksa uykusuzluk mu olduğu araştırıldı. Elde edilen veriler sonrasında ise uykusuzluk cevabı ortaya çıktı. Birçok kişi ilk duyduğu zaman inanmasa bile araştırmanın detayları incelendiği zaman hak verdikleri ortaya çıktı.

Araştırmanın lideri Gloria Mark çalışmayı şu şekilde yaptı. 34 erkek ve 42 kız öğrencisinin bilgilerini bir hafta boyunca düzenli olarak takip etti. Öğrencilerin akıllı telefon ve bilgisayarlarına farklı bir yazılım yüklendi. Bu uygulama öğrencilerin uygulamalar arasında ki geçişi ve pencere değişikliklerinin zamanlarını kayıt altına aldı. Bununla ilgili olarak Gloria Mark öğrencilerin hangi zaman aralığında uygulamaları kullandığı belirlendi.

Bunun yanı sıra farklı öğrencileri her sabah ve gece uykusu hakkında çeşitli soruların bulunduğu anketler yapıldı. Yazılım ve anket sonuçlarının eşleştiğini ve çocuklar az uyuduğu zaman daha sık farklı ekranlara baktığı açıklanmıştır. Kişiler uykusuz ve kendini kötü hissettiği durumlar da daha fazla süre Facebook uygulamasını kullandığı açıklanmıştır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak