Sosyal Medya
ŞİMDİ OKUNAN
Facebook Fotoğraf Düzenleme Nasıl Yapılır
0
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Facebook Fotoğraf Düzenleme Nasıl Yapılır

☺ AHMET AYDIN26 Şubat 2018

            İnternet üzerinde belki de en çok kullanılan ve en popüler sosyal medya siteleri arasında ilk sıralarda yer alan Facebook, yeni bir özelliğini daha kullanıcıları için hizmete sundu. Aslında bu hizmet uzun bir zamandan beri kullanılıyor. Fakat çoğu Facebook kullanıcısı bu popüler sosyal medya hesapları üzerinden fotoğraf düzenleme işlemlerini yapamıyor. Ya da çoğu kullanıcı bu özelliğin olduğundan bile haberi yok. Bu yüzden de Facebook fotoğraf düzenleme işlemi için farklı web sitelerinde yardımcı bilgiler çıksa da çoğu da eksik bilgiler ile bunları tamamlıyor.

            Facebook tarafından kullanıcılarına sunulan ve diğer uygulamalara göre yeni bir uygulama olan fotoğraf düzenleme özelliği artık aktif hale geldi. Bu özellik sayesinde kullanıcılar artık fotoğraf düzenlemek ve fotoğraflarını güzelleştirmek için çeşitli işlemler yapabiliyor. Peki, ama bu işlem nasıl yapılıyor?

Fotoğraf Düzenlemek İçin Fazla Bilgi Bilmeye Gerek Yok

            Artık çeşitli sosyal medya hesaplarında fotoğraf koyma özelliği bulunuyor. Bu özellik sayesinde ise bir de fotoğraf düzenleme ek olarak getirildi. Amaç ise kullanıcılara daha eğlenceli bir zaman geçirterek en sevdiği fotoğrafları platform üzerinde paylaşmasına yardımcı olmak Daha önceden çoğu insan belirli fotoğraf düzenleme programları üzerinden fotoğraflarını düzenlemekte ve ondan sonra web siteleri üzerinden paylaşmaktaydı. Artık bu kadar uğraşa gerek kalmadı. Çoğu uygulama aynı özellikleri verebilmek adına yeni teknikler geliştirerek kullanıcıları hiç uğraştırmadan önlerine sunuyor. Facebook için geliştirilen teknikler de bunlardan bir tanesi.

          Çoğu kullanıcı aslında sosyal medya hesapları üzerinden fotoğraf paylaşırken beğeni sayısını, takipçi sayısını arttırmak ya da popülerliğe ulaşmak adına bu teknikleri kullanılıyor. Sizlerde Facebook üzerinden popülerliği arttırmak ve fotoğraflarınızı daha güzel göstermek adına Facebook fotoğraf düzenleme özelliğini kullanabilirsiniz. Gelin herkesin merak ettiği ve çeşitli sitelerde yer alan eksik bilgileri birlikte tamamlayalım ve Facebook fotoğraf düzenleme nasıl yapılır? Sorusunun cevabını birlikte arayalım.

Fotoğraflarınız Artık Daha Güzel

            Facebook üzerinden paylaşılan fotoğrafların daha güzel gelmesi adına düzenleme işlemi yaparken ilk aşama fotoğrafınızı seçip Facebook’a yüklemek. Facebook fotoğraf paylaşma ise kullandığınız aracın hemen sol tarafından yer alan kamera işaretinin görünmesi ve o işarete tıklanması ile yapılıyor.

            İkinci aşamada fotoğraf yüklendikten sonra ekrana bir fırça çıkacak. Bu fırça işareti fotoğraf düzenlemesinin yapılmasını sağlıyor. Bu işarete tıklayarak sizler de Facebook fotoğraf düzenleme işlemine başlayabilirsiniz.

            Fırça işaretine tıkladıktan sonra yeni bir ekranda yeni bir bölüm açılacak ve bu pencere sayesinde fotoğraf düzenleme işlemi kullanıcıların isteğine göre yapılacak. Son işlemden sonra artık Facebook kullanıcıları Facebook fotoğraf düzenleme nasıl yapılır? Sorusunun cevabını bulmakta ve fotoğraflarını istedikleri gibi düzenleyebilmektedir.

           Genel olarak sıralanır ise fotoğraf düzenleme özelliğinde kırpma, yazı ekleme, çeşitli ifadeler ve ekranın sol tarafında 7 farklı bir filtre özelliği bulunuyor. Bu filtre efektleri sayesinde fotoğraflar daha güzel hale getirilebiliyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak