Sinema
ŞİMDİ OKUNAN
Son 6 Yılın En İyi 10 Dizisi ve IMDb Puanları
0
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Son 6 Yılın En İyi 10 Dizisi ve IMDb Puanları

☺ AHMET AYDIN18 Aralık 2016

Son yıllarda ülkemizde yabancı dizilere oldukça ilgi arttı. Bunun nedeni aslında belli galiba, yerli dizelerde bulunamayan aksiyon, bilim kurgu ve macera gibi senaryoların oldukça iyi bir oyunculuk ile çekilmesinden kaynaklanıyor.

Peki yabancı dizilerden en çok hangileri seviliyor? En çok hangi dizi IMDb puanı almış? Bunun gibi bir çok soruya cevap verirken dizilerin konuları ile ilgili bir kaç cümle ile anlatmaya çalışacağız. İzlemediğiniz diziler olursa buradan almış olduğunuz bir ön bilgi sayesinde belki de diziyi izlemeye başlayacaksınız.

 

#10. Over the Garden Wall (2014) 

Özet

İki kardeşin kayboluş maceralarını anlatan bir dizi, kardeşlerin eve dönme çabalarını konu alır…

 

#9. Stranger Things (2016)

Özet

Winona Ryder, David Harbour, Cara Buono’yu başrollerinden oluşan dizi, kaybolan genç bir çocuğu ele almış bunun yanında annesinin çocuğu bulma çabasını anlatıyor.

 

#8. The Crown (2016) 

Özet

Bu dizi 2. Elizabeth’in biyografisini konu alıyor. Dizi kraliçe ile savaş sonrası İngiltere başbakanlarının yaşadığı konuları ele alıyor.

 

#7. Fargo (2014)

Özet

Minnesota’da çeşitli aldatma, entrika ve cinayet kronikleri… Yine de bu masalların tümü gizemli bir şekilde Fargo, Kuzey Dakota’ya geri döner.

 

#6. True Detective (2014)

Özet

Louisiana Cinayet Masası’nda görev yapan iki dedektif tarafından araştırılan bir seri katilin izi sürülür. Bu takip derinleştikçe hayatları da bir o kadar karmaşa haline gelir. Bu ikili 17 yıl boyunca bu seri katilin bulunması ile ilgilenirken, dosyanın tekrar ele alınmasıyla bu seri katil araması yeniden canlanır.

 

#5. Sherlock (2010) 

Özet

Sherlock Holmes’ın moder olmuş halini düşünebilirsiniz. Tabi önceki Sherlock Holmes’i tanıyorsanız. 🙂 Üstün zekası ile Sherlock Holmes olayları çözmek ile meşgul, yine en iyi dostu Doktor Watson ile Londra sokaklarında bu esrarengiz olayları çözüyor.

 

#4. Westworld (2016) 

Özet

Anlatmaya gerek yok aslında siz direk izleyin bu diziyi… 🙂

 

#3. Rick and Morty (2013)

Özet

Animasyon sevenler için çok güzel bir dizi, çılgın bir profesör tarafından boyutlar arası tuhaf ve tehlikeli yolculuğu konu alıyor. Yetişkinlere yönelik bir dizi.

 

#2. TVF Pitchers (2015)

Özet

Kendi işlerini kurmak için işten ayrılmak durumunda kalan 4 gencin uğraşları ve sıkıntılarını konu alıyor.

 

#1. Game of Thrones (2011)

Özet

Ve final. Konu aslında oldukça basit taht kavgaları, uzun soluklu ve +18 sahnelerle dolu bir dizi. Dizinin en çok izlenmesinin nedeni çok ilginç beklenmedik olayların gerçekleşebilmesi galiba, bu olayların sizleri oldukça heyecanlandırırken bir sonraki bölüme geçmeyi hemen istiyorsunuz. Bu yüzden bu diziyi kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye ederim.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak