SEO
ŞİMDİ OKUNAN
Tanıtım Yazıları İle Sitenize Güç Katın #5
1
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Tanıtım Yazıları İle Sitenize Güç Katın #5

☺ AHMET AYDIN18 Haziran 2016

Tanıtım yazısı ile sitenizi nasıl üst sıralarda yükselir, faydaları nelerdir, zararları var mıdır, ne tür sitelerden tanıtım yazıları almalıyız gibi bir çok sorunuza cevap olacak bir içerik hazırlamak istedik. Kısacası tanıtım yazıları nedir ne değildir bunun hakkında bildiğimiz kadar sizlere aktarmaya çalışacağız.

Herkes büyük bir heves ve hırsla başlar site kurma işine girer, alan adını alır hostingi ayarlar ve sitesinin ilk adımlarını tamamlar. Daha sonra kendi isteği doğrultusunda WordPress, Joomla veya başka bir alt yapı ile sitesini kurmaya başlar.

Herkes tek düşündüğü ben siteyi kurarım iyi trafik de gelir tamamdır, her şey ama öyle kolay olmuyor. Site kurduktan sonra iyi bir SEO çalışması yapmadığınız sürece siteniz hep bir noktada takılı kalır ve yükselmez.

Seo çalışmaları için birçok şirket kuruldu veya internet üzerinden destek sağlayan gruplar kuruldu. Bunlardan en iyisi Seo Hocası tabi ki verdikleri hizmet ve referansları çok iyi henüz bizimde çalışma fırsatımız olmasa bile SEO yapılması gerekiyorsa ilk danışılacak yer diyebiliriz.

Peki tanıtım yazıları bu işin neresinde sitemize ne gibi faydalar sağlıyor.

Tanıtım yazısı: Siteniz hakkında oluşturduğunuz genel bir makaleyi yani sitenizin içeriği, konuları hakkında açıklamalı detaylara çok inmeden anlaşılır bir şekilde sitenize uygun anahtar kelimeler yerleştirerek oluşturduğunuz makalelerdir. Bu makale içerisinde bir ziyaretçi yazıyı okuduğu anda siteniz hakkında kaba taslak bilgi edinebilecek şekilde yazılması en uygun olanıdır. Tabi anahtar kelimelerde unutulmamalıdır. Siteniz hakkında hedef edindiğiniz ortalama 3 anahtar kelimeyi makale içerisinde linklendirerek oluşturmanız sitenizin yararına olacaktır.

Biraz bütçe ayırarak büyük bir siteye vereceğiniz tanıtım yazısı sitenize ciddi bir trafik kazandıracağından şüpheniz olmasın.

Tavsiyem basit sitelere çok tanıtım vermektense kaliteli 2 3 siteye tanıtım yazısı vermeniz daha kaliteli olacaktır.

Tanıtım yazılarını büyük forumlarda reklam alanları oluşturup kısacası bu işi yapan kişiler mevcut r10 gibi büyük forum sitelerinde referansları kaliteli ve güvenli kişilere ulaşıp bu kişilerden tanıtım yazıları almanız sitenizin gücüne güç katacaktır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
1 Yorumlar

Yanıt Bırak