SEO
ŞİMDİ OKUNAN
Sitenizi Bu SEO Taktikleri İle Güçlendirin
0

Sitenizi Bu SEO Taktikleri İle Güçlendirin

☺ AHMET AYDIN16 Aralık 2016

Seo taktikleri ile ilgili bir çok makale bulabilirsiniz. Bu taktikler uzun, kafa karıştırıcı ve bu konularda biraz da temelinizin olmasını gerektirebilir. Blog sitenize uygulayacağınız seo taktikleri sayesinde iyi bir trafik elde edebilirsiniz. Bu trafikleri kalıcı hale getirebilirsiniz. Peki bu işlemler nasıl yapılır dersiniz. Hemen sizlere çoğu kişinin kullanmadığı veya sizleri 1-0 öne çıkaracak bir kaç seo taktiği vereyim.

1. Makalenize Uygun Kelimeler Kullanın

İçeriklerinizi oluştururken uygun kelimeler kullanın, bu kelimeler sürekli tekrar etmeniz içeriği güçlendirmez konuyla ilgili temel kelimenin çeşitli versiyonları makalede kullanmanız içeriği oldukça güçlendirecektir.

Peki tam olarak ne demek istiyorum. Şu şekilde ifade edelim. İçeriğiniz şu şekilde olsun ”Giyilebilir Teknoloji Nedir” gibi bir içerik hazırladığınızda makalenizde Giyilebilir Teknoloji gibi sürekli tekrar yapmanız içeriği güçlendirmez. Yani seo uygunluğu kazandırmaz.

Ancak içeriğinizde Giyilebilir Teknoloji ile ilgili Saat, Bilek Bandı, Gözlük, Tshirt, ayakkabı gibi kelimeler kullanmanız içeriğinizi seo bakımından güçlendirecektir.

#2. Boş Sayfalara Çıkan Linklerden Kurtulun

Tüm arama motorları yani Google, Yandex, Bing gibi devler sayfaları taramak ve bu tarama sonucu en iyi sonucu ziyaretçi ile paylaşmakta. Sizlerde en iyi içeriğin bende olduğunu ve sitenizin ilk sıralarda çıkması ile uğraşıyorsunuz.

Peki sunmuş olduğunuz kaynak linkinizin boş bir sayfaya çıktığını yani 404 sayfasına çıktını düşünsenize, bu hem içerik arayan için hemde arama motorları için hiç hoş karşılanmayan durumlar. Arama motorlarındaki indexlenen sayfalarınız 404 sayfalara çıkarsa Google bu boş sayfalarınız yüzünden sitenizi en arka sıralara atabilir buda sizi oldukça olumsuz etkileyecektir.

Bu durumdan dolayı indexlenen 404 sayfalarından kurtulmanız gerekiyor.

#3. Anlamsız Resim İsimlerinden Kurtulun

İçeriklerinizde kullandığınız resimleriniz neden anlamsız isimlerde resimler olsun ki, yani 05506asdpwexpsd5682.png gibi bir resim ismi sizde hiç fayda sağlamayacaktır.

  • Resimlerinizde içerikleriniz ile ilgili anlamlı kelimelerden bir isim verin.
  • Resim dosyalarınıza alt-title oluşturun.
  • Resimlerin boyutlarını düşürün bu işlemi yaparken ziyaretçilerinizin gözlerini kör edecek ve çirkin resimler ortaya çıkarmayın.

#4. Rakiplerinizi Takip Edin

Rakiplerinizin nerelerden hit sağladığını iyi takip edin. Bu rakipleriniz ile aynı içerik hazırlamanız değil onlardan sadece fikir almanızı ve onlardan daha iyi içerikler çıkarmanız da bir ön fikir vermesi gibi düşünebilirsiniz.

İçeriklerinizi hazırlarken rakipleriniz en çok hangi konularda hit kazanmışsa ona yönelip o konuya yoğunlaştıktan sonra iyi bir tarafik elde edebilirsiniz. Bu hem SEO kalitenizi hem sitenizi olumlu yönde etkileyecektir.

#5. Kırık Linklerinizi Düzeltin

Sitenizdeki kırık linkler yani boş sayfalara veya hiçbir sayfaya çıkmayan linkler sitenizin kalitesini olumsuz yönde etkiler. Bu linklerinizi zaman zaman kontrol edip farklı sitelere yönlendirdiğiniz linkleri düzeltmeniz SEO açısından olumlu yönde bir adım atmış olursunuz ve içeriklerinizin kalitesi Google tarafından daha ön planda tutulur.

#6. Sitenizde Çok Kalabalık Kodlardan Kurtulun

Sitenizdeki kalabalık ve karmaşık kodlardan kurtulun. Sitenizde daha basit ve sade kodlar ile sitenizi hızlı tutabilir buda SEO olarak fayda sağlayabilir sizlere.

Sitenizdeki kodları temiz tutmanız ve optimize etmeniz için profesyonel birinden destek almanız sizler için oldukça iyi bir adım olur. Daha hızlı bir site emin olun daha fazla ziyaretçi ve iyi bir seo demek.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak