SEO
ŞİMDİ OKUNAN
Seo Hemen Çıkma Oranını Düşürme Taktiği #3
0

Seo Hemen Çıkma Oranını Düşürme Taktiği #3

☺ AHMET AYDIN14 Mayıs 2016

Siteniz için hemen çıkma oranları çok önemlidir. Yazımızda seo için hemen çıkma oranını düşürme taktiğini ele alacağız. Google ziyaretçi ne kadar sitede kalıyor neler yapıyor gibi bir çok konuya önem veriyor. Ziyaretçi sitenizde ne kadar kalırsa ve içeriklerine ne kadar bakıp kontrol ederse bu sizin için o kadar faydası olur.

Peki ziyaretçiyi sayfada nasıl tutabiliriz? Ziyaretçilere nelere önem veriyor. Sitenizi daha kaliteli yapmak için bu tip konulara da önem verip uygulamanız gerekiyor. Eğer uzun vadede bir gelişim göstermek ve sitenizin kalitesini gerçekten ortaya koyup güzel işler yapmak istiyorsanız SEO önem vermelisiniz ve ziyaretçilerinize de tabi 🙂

Hemen çıkma oranı için temel 3 madde söyleyeceğim:

1. Ziyaretçilere kaliteli, akıcı ve anlaşılır bir yazı sunmak.

2. Site tasarımını güzel, kaliteli, gözü yormayacak şekilde ve yazıyı tam okuyabilir bir durumda dizayn etmek.

3. Yazınızın içerisinde çoklu ortamlar ile yani resim, video, grafik ve tablolar gibi eklemeler yapmak.

Yukarıdaki 3 temel olarak sunduğumuz durumlar en çok önem arz eden durumlardır. Bu 3 maddeye önem verip uygularsanız zamanla çıkma oranının düştüğünü kendiniz fark edeceksiniz.

Yukarıda da belirttiğim gibi SEO açısından siteniz ne kadar iyi olursa içerikleriniz daha çok kişiye ulaşır siz daha çok ziyaretçi kazanırsınız ve sitenizin kalitesi ile piyasada iyi bir yer edinirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak