SEO
ŞİMDİ OKUNAN
SEO Dostu Kalıcı Bağlantılarınızı Güçlendirin #4
0
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

SEO Dostu Kalıcı Bağlantılarınızı Güçlendirin #4

☺ AHMET AYDIN16 Mayıs 2016

Seo dostu kalıcı bağlantılar ile bağlantılarınızı güçlendirin derken ne demek istiyoruz acaba 🙂 bu vereceğimiz yöntem googlenin hoşuna giden URL’ler oluşturmak istiyorsanız makaleyi okumaya devam edin.

Ben profesyonel bir SEO’cu değilim SEO uzmanı zaten hiç değilim ama bildiklerimi deneyimlediklerimi aktarmak ve faydalı bir kaç şey yapmak uğraşındayım. Kendi sitem için yaptığım SEO çalışmalarını artıları eksileri ile anlatmaya çalışıyorum.

Şimdi konumuza tekrar dönelim seo dostu bağlantılar ne demek aslında. Google URL içindeki kelimelerden etkilenir. Sizde bağlantınıza ekleyeceğiniz anahtar kelimeler ile Google’nin dikkatini çekebilir Google de sıralamanızı yükseltebilirsiniz.

Örnek bağlantı:

www.asdteknoloji.net/p=123

 

SEO dostu bağlantı:

www.asdteknoloji.net/seo-dostu-kalici-baglantilarinizi-guclendirin-4

 

Şimdi örnek bağlantıda site adresi devamında iste otomatik oluşturulan bir bağlantı googlede  /p=123  gibi bir bağlantıdan bişey anlayamaz yani makalenin ne olduğunu anlamaz.

Halbuki Seo dostu bağlantıda /seo-dostu-kalici-baglantilarinizi-guclendirin-4   yazının başlığından kullandığımız kelimeler bağlantıya yerleştiğinden arama yaparken Google de, Google bağlantı içerisindeki yani URL deki kelimeleri de anlayıp ziyaretçi karşısına sayfanızı çıkartır.

Bunun sayesinde sayfanıza daha fazla trafik kazanmış olursunuz.

WordPress kullanıyorsanız SEO eklentileri ile bu işlemlerinizi yani SEO dostu bağlantılar ile uğraşmadan direk oluşturulmasını sağlayabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak