Kapat
SEO 51 Görüntülenme 0

SEO Dostu Kalıcı Bağlantılarınızı Güçlendirin #4

Seo dostu kalıcı bağlantılar ile bağlantılarınızı güçlendirin derken ne demek istiyoruz acaba 🙂 bu vereceğimiz yöntem googlenin hoşuna giden URL’ler oluşturmak istiyorsanız makaleyi okumaya devam edin.

 

Ben profesyonel bir SEO’cu değilim SEO uzmanı zaten hiç değilim ama bildiklerimi deneyimlediklerimi aktarmak ve faydalı bir kaç şey yapmak uğraşındayım. Kendi sitem için yaptığım SEO çalışmalarını artıları eksileri ile anlatmaya çalışıyorum.

Şimdi konumuza tekrar dönelim seo dostu bağlantılar ne demek aslında. Google URL içindeki kelimelerden etkilenir. Sizde bağlantınıza ekleyeceğiniz anahtar kelimeler ile Google’nin dikkatini çekebilir Google de sıralamanızı yükseltebilirsiniz.

Örnek bağlantı:

www.asdteknoloji.net/p=123

 

SEO dostu bağlantı:

www.asdteknoloji.net/seo-dostu-kalici-baglantilarinizi-guclendirin-4

 

Şimdi örnek bağlantıda site adresi devamında iste otomatik oluşturulan bir bağlantı googlede  /p=123  gibi bir bağlantıdan bişey anlayamaz yani makalenin ne olduğunu anlamaz.

Halbuki Seo dostu bağlantıda /seo-dostu-kalici-baglantilarinizi-guclendirin-4   yazının başlığından kullandığımız kelimeler bağlantıya yerleştiğinden arama yaparken Google de, Google bağlantı içerisindeki yani URL deki kelimeleri de anlayıp ziyaretçi karşısına sayfanızı çıkartır.

Bunun sayesinde sayfanıza daha fazla trafik kazanmış olursunuz.

WordPress kullanıyorsanız SEO eklentileri ile bu işlemlerinizi yani SEO dostu bağlantılar ile uğraşmadan direk oluşturulmasını sağlayabilirsiniz.

AHMET AYDIN

ASD kurucusu, içeriklerden haberdar olmak için sosyal medya adreslerinden takip edin ve en yeni gelişmeleri makaleleri kaçırmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir