SEO
ŞİMDİ OKUNAN
Makale İçin En İyi ve Hit Çekecek Etiketler Yerleştirme #2
0

Makale İçin En İyi ve Hit Çekecek Etiketler Yerleştirme #2

☺ AHMET AYDIN10 Mayıs 2016

Makaleleriniz için en iyi, hit getirecek seo uyumlu etiketler yani tags leri nasıl buluruz ve ekleriz diyorsanız bu makale tam size göre olacak.

Makale yazarken seo için yazdığımız önceki makalemizde ilk 100 – 150 kelimelere hedeflediğiniz kelimeyi yerleştirin demiştik. Şimdi ise yazdığımız makale için etiket olarak ne kullanmalıyız nasıl etiketler bulabiliriz ona bakalım.

Genelde Google da arama yaparken Google yanlış yazdığınız kelimeleri bazen bunu mu demek istediniz diye düzeltip aramayı düzgün yapmanızı sağlıyor bu gerçekten mükemmel bişey çünkü yanlış yazdığınız şekilde karışınıza çıkmayan bilgi Google nin düzeltmesiyle doğru ve isabetli içeriğe hemen ulaşabiliyorsunuz.

İşte bunun yanında siz Google da arama yaptığınızda sayfanın en altında Google de yazdığınız kelimelerle ilgili en çok arama yapılan kelimeler bazen listelenir. Bu kelimeler hangileri derseniz aşağıdaki resme dikkatlice bakın

google-arama

Ben Windows 10 yükleme diye arattım Google bana bu konu ile ilgili içerikler çıkardı ancak aradığım kelimelere yakın kelimeleri de en altta bana sundu. Burada Google de bu konu ile en çok aranan kelimeler bulunuyor.

Sizde yazdığınız makalenizin Google da ne yazarak size ulaşmasını istiyorsanız onları etiket diye ekleyebilirsiniz.

Örnek vereyim mesela: Ben Windows 10 Nasıl Yükleme Yapılır? diye makale yazdım mesela google da ziyaretçi sizce tahminen ne yazar.

  1. Windows 10 nasıl yüklenir.
  2. Windows 10 yükleme
  3. Bilgisayar Windows 10 yükleme

Buna benzer bir çok kelimeler söyleyebilirim ancak en çok yazılacak ihtimali olan Windows 10 nasıl yüklenir olacaktır. Ben de bunu etiket olarak yazıma ekledim. 1 etiket ile geçiştirmeyelim ama en az  3 4 etiket yeterli bir yazı için.

Şimdi Google de Windows 10 nasıl yüklenir diye aratıyorum.

google-arama2

Ve Google bana diyor ki senin aradığın kelimelere yakın bu konuda en çok bu kelimelerde arandı. Bizde  Windows 10 nasıl yüklenir  etiketi yanına,  windows 10 indir, windows 10 nasıl yüklenir resimli anlatım ,  windows 10 nasıl rezerve edilir  gibi makalenize en uygun kelimeleri etiket alanınıza yapıştırıp bunları makaleniz için kullanabilirsiniz. Faydasını eminim göreceksiniz.

Yukarıdaki yöntem hoşunuza gitmediyse ki ben hep onu tavsiye ederim. Aşağıdaki yöntemle de içerikleriniz için etiketler elde edebilirsiniz.

R10 sitesinde kelime önerici aracından arama yaparak Google deki en ünlü aramaları bulup etiket olarak kullanabilirsiniz. R10 ANALİZ 

google-arama-3

Evet aşağıdaki en çok aranan kelimeleri makaleniz için etiket olarak kullanabilirsiniz.

Etiketleri çok abartmayın 3 4 en fazla 5 tane kullanın herşeyin fazlası zarar 😉 benim için genel olarak etiket araması bu şekilde faydalı olacağını düşündüğüm için sizinle paylaşmak istedim.

Diğer makale görüşmek üzere…..

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak