SEO 476 Görüntülenme 1

Google da Sıralamada Hızlı Yükselme Taktikleri #1

Dünyanın en büyük arama motorlarından biri olan Google da sıralamada hızlı yükselmek için neler yapılabilir. Sıralamada hızlı şekilde nasıl yükselebiliriz. Hızlı index nasıl alabiliriz.

Bunun gibi birçok konuda bildiklerimi öğrendiklerimi aktarmaya çalışacağım. Bu bildiklerim zamanla değişmelere neden olabilir. Google hergün kendini güncelliyor sonuçta bazı noktalar ilerde faydası olmayabilir ancak genel olarak neler yapılır neler edilir sizlere aktarmaya çalışacağım.

Yükselme taktikleri dedik başlıkta çünkü tek makale bitirmek istemiyorum bu işi her taktiği ayrıntılı şekilde anlatıp tam kavramanızı istiyorum.

1. TAKTİK

  • Anahtar kelimenizi ilk 100 – 150 kelimenin içine yerleştirin.

Ne demek istiyoruz. Yani makalenizi yazarken ilk 100 – 150 kelimelik bölümü – anlamı bozmadan tabi – ziyaret edecek kişi Google da hangi kelimeyi aratarak sayfanıza ulaşmasını istiyorsanız o kelimeleri ilk 100 – 150 kelime içerisine yerleştirin.

seo-taktikleri-3

 

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi Google da arama yaptığım kelimelerin tamamı lacivert olarak işaretlediğim yani makalemizin ilk 100 – 150 kelimelik bölümünde görünüyor ve koyu siyah renkte işaretlenmiş, Google amca bu makalenin içerisinde aradığın şeyin var olduğunu net olarak göstermek istiyor.

Google da aradığınız kelimelere dikkat edin genel olarak başlık ve makalenin ilk 100 – 150 kelimelik kısmında oldumu Google direk siteyi önünüze çıkarıyor.

Bu taktik ile makalelerinizi SEO uyumlu halde yazabilir sıralamanızı daha yukarılarda tutabilirsiniz.

Diğer taktiklere bakmadan geçmeyin…

AHMET AYDIN

ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.


+1000 ABONE ARASINA KATIL

Güncel teknoloji haberlerinden, mobil cihazlarınız çözümleri, windows sorunları ve çözümleri bu ve bunun gibi bir çok içerikten haberdar olmak için abone olabilirsin.