SEO
ŞİMDİ OKUNAN
En İyi Anahtar Kelime Bulma Yöntemleri
1
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

En İyi Anahtar Kelime Bulma Yöntemleri

☺ AHMET AYDIN12 Aralık 2016

Sitenize en iyi şekilde anahtar kelime bulma ve sitenizi hem seo hem sıralama hemde ziyaretçi bakımından üst sıralara çıkarmak için bir çok ücretsiz yöntem sizlere anlatacağım. Bu yöntemler hem içeriğini ön plana çıkaracak hemde trafiğinizi emin olun daha iyi hale getirecek.

Peki anahtar kelime neden bu kadar önemli? Bunun sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz. Sizin içerikleriniz arama motorlarında üst sıralara hatta ilk sıralarda olmasını istiyorsanız anahtar kelimelerinizi iyi seçmeniz gerekiyor. Direk olarak ziyaretçi arama yapacak kelimelerden olması içeriğinizi tabi ki üst sıraya mutlaka çekecektir.

Peki nasıl bulacağız bu anahtar kelimeleri?

1.Sosyal Medya ve Diğer Adreslerden

– Sosyal Medya

Hepimiz sosyal medya adreslerinde # hashtag olayı biliyorsunuz ki kullanıyoruz. Bu # hashtagler sizin anahtar kelimeniz neden olmasın tabi içerikleriniz ile ilgili olan # hashtag olması oldukça önemli olacaktır.

– Sözlükler

Aynı şekilde sözlükler var biliyorsunuz çok fazla trafik alan siteler oldu son zamanlarda. Bu sözlüklerde belli başlı bir kelime veya bir kaç kelimeden cümleler var ve insanlar buradan bişeyler paylaşıyor ve kelime trafiği ve tıklanması artıyor. Bu kelimelerde içeriklerinize uygun kelimeler olarak seçebilir içeriklerinize iyi trafikler sağlayabilirsiniz.

2.Google Anahtar Kelime Planlayıcı

Sistemi elinde tutan Google amcaya sıraya geldi. Google webmasterlar için oluşturduğu sistem oldukça basit ve kolaylaştırıcı bir yöntem. Hem kelimenin yani anahtar kelimenin trafiğini hemde tık oranlarını rekabetliği gibi bir çok konuda sizlere bilgi vereceği çok güzel bir sistem.

Konu ile ilgili güzel ve geniş bir araştırma yaparsanız bu yöntem çok hoşunuza gidebilir.

3.Google Arama

Googlede arama yaparken arama sonuçlarının en altında biliyorsunuz ki konu ile ilgili bir arama bölümü var. Google de içeriğinize ziyaretçilerin hangi kelimeler ile ulaşmasını istiyorsanız yani makelenizin konusu neyse kısa bir kaç kelime ile Google de aratın ve en altta bir bölüm göreceksiniz.

Bu bölümdeki kelimeler içeriğiniz anahtar kelimeleri olması ile ilgili iyi bir fikir olabilir. Bu kelimeler konu ile ilgili en çok arama yapılan kelimeler.

4.Rakip Site ve İçerikleri

Rakiplerinizi takip etmeniz çok önemli bu konudaki sağladıkları trafikler ve kullandıkları tekniklere dikkat etmeniz ve bunları taklit etmeniz değil geliştirerek kendi içeriklerinize uygulamanız sizlere çok fayda sağlayacaktır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
1 Yorumlar

Yanıt Bırak