SEO
ŞİMDİ OKUNAN
Daha Çok Okunan İçerikler Oluşturun
0
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Daha Çok Okunan İçerikler Oluşturun

☺ AHMET AYDIN23 Ocak 2017

Günümüz insanları paylaştığınız içeriklerin sizce ne kadar kısmını okuyordur. Hepsini mi okuyor zannediyorsunuz. Bu konuda gerçekten çok yanılıyorsunuz. Artık insanlar daha hızlı şekilde istediğim cevaba nasıl ulaşırım derdinde adam bir kelime eksik okumak için elinden geleni yapar emin olun. 🙂

Kısaca insanlar içeriklerin hızlı ve kolay anlaşılır içerikler olmasına özen gösteriyor.

İnsanların içerik sayfalarındaki aktivitelerinin dünya ortalaması 15 saniye iken sizin içeriklerin kalabalık kelimelerden olması ne kadar okunabilirliği olur sizce, bu kalabalık kelimeler ile insanları daha çok sitede tutmazsınız emin olun.

Peki nasıl içerikler üretmeliyiz.

  • Öncelikle düz içeriklerden vazgeçin daha çok ve doğru paragraflama ile içeriğinizin iyi görünmesini sağlayın.
  • Peki o karmaşık cümlelere ne demeli, bu cümleler karmaşık olmasına neden olan şey ne anlamıyorum. Bir şeyi anlatırken daha kısa ve net olun bu daha çok okutur. 🙂
  • Türkçenin zenginliğinden faydalanacam derken içeriklerinizi biri okurken ikide bir sözlüğe bakmak zorunda bırakmayın. Daha anlaşılır olun.
  • İçeriklerde alt başlıklar oluşturun. Bu alt başlıklar okuru yönlendirir ve istediğine ulaşmasını kolaylaştırır.
  • Peki ya maddeli listeler onlar varya candır can onları yapın siz, yani listeli içerikler yapın okuru direk oraya odaklandırır ilgisi olmasa bile direk dikkati oraya çeker emin olun.
  • İçeriklerinizi sadece yazılardan oluşturmayın bir kaç görsel ekleyin gerekirse video ekleyin. Bu içeriğinizi zenginleştirir ve güzelleştirir.

Bunlar bizden size tavsiyeler ha ne kadar uyarsınız orası size kalmış. Uysanız da durum bu uymasanız da ama uymanız size ve takipçilerinize çok şey kazandıracak. Zaman, hız herşey var bunda yani böyle içerikler üretin. Bizi üzmeyin üretin hadi. 🙂

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak