SEO
ŞİMDİ OKUNAN
SEO Analiz Programı Nedir?
0

SEO Analiz Programı Nedir?

☺ Burak Aykurt27 Ekim 2020

Web sitenizin Google tarama motorlarında kaçıncı sıralarda olduğu artık çok daha önemli! Bilindiği gibi Google, dünyanın dört bir yanındaki milyonca kişinin sorusuna cevap aramak için başvurduğu ilk yerdir. İyi yönetilen bir web sitesi genellikle aramalarda ilk sayfalarda yer alır ve ziyaretçi çeker. İşte tüm bu nedenlerle, arama motorlarında ön sıralarda yer almak artık çok önemli hale gelmiş, bunun takibi için özel algoritmalar geliştirilmiştir. SEO analiz imkânı tanıyan sıra bulucu analiz programları, web sitenizin Google üzerinde kaçıncı sırada olduğunu belirlemenize yardımcı olarak, web sitesi trafiğinizi artırmanız için size bilgi verir. Aslında sadece bilgi vermekle kalmaz, aynı zamanda yeni anahtar kelimeler için alternatifler sunar.

Sıra Bulucu Nedir

Günümüzde artık, bir ürün ya da hizmeti pazarlarken sadece kalite veya pazarlama başarısı yeterli kalmamaktadır. Her ne kadar bu faktörler bir işin başarısında önemli olsa da, internetteki varlığınız yani Google tarama motorlarında kaçıncı sıralarda olduğunuz artık çok daha önemli. İşte sıra bulucu bir web sitesinin Google arama motorlarındaki konumunu belirlemek için geliştirilmiş bir analiz aracıdır. Üyelik gerektirmeyen ve sınırsız sorgu imkânı tanıyan bu sistemle, değişik anahtar kelimeler kullanarak arama yapabilir, web sitenizin hangi sırada olduğunu belirleyebilirsiniz. Ardından web sitenizin ziyaretçi trafiğini artırmak için gerekenleri planlayarak yeni stratejiler geliştirebilirsiniz.

Google Sıra Bulucu Ne Kadar Faydalıdır

Google sıra bulucu, bir kullanıcının sitesinde yer verdiği bir anahtar kelime veya kelime öbeğinin Google tarama motorlarında kaçıncı sırada yer aldığını belirler. Dolayısıyla izleyici çekmek için yapılan SEO çalışmalarının başarılı olup olmadığını görmeyi sağlar. Sitenizin izleyici trafiğini yükseltmek için neler yapılması gerektiğine dair yeni bir strateji yaratılmasına veya mevcut stratejilerin geliştirilmesinde etkili bir araçtır.  Böylelikle, web sitenizi arama motorlarında ön sıralara çıkarmak için yaptığınız çalışmalarda boşa kürek çekmenizi önler, hedefe odaklı çalışmalar yapılmasına zemin hazırlar. Site trafiğinin artırılmasında pratik olduğu kadar etkili olan bu analiz sayesinde, etki alanı daha geniş anahtar kelimeler bulabilir, Google tarama motorlarında sitenizi ön sıralara çıkabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Muhteşem İçerik
100%
Çok Sevdim
0%
Şaşkınım
0%
Bu Ne?
0%
Karmaşık
0%
Beğenmedim
0%
Çok kötü
0%
Yazar Hakkında
Burak Aykurt
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum umarım beğenirsiniz. Yorum kısmından istediğinizi sorabilirsiniz müsait zamanlarımda hepsini cevaplıyorum.
Yorumlar

Yanıt Bırak