ŞİMDİ OKUNAN
The Division Rekorları Alt Üst Ediyor!
0

The Division Rekorları Alt Üst Ediyor!

☺ AHMET AYDIN21 Mart 2016

Şüphesiz her insanın içinde bir oyuncu vardır. Tabii ki kimi oyuncular PlayStation, Xbox tarzı oyun konsolları ile oynanan oyunlara ilgi duyarken bazılarının da vazgeçilmezi kesinlikle bilgisayarlardır. Durum bu olunca da karşımıza çok büyük bir pazar çıkıyor. Anlaşılacağı üzere bu pazarın esas ürünü oyunlar.

Oyun firmaları her geçen gün yeni tarzlar ve yeni gelişmeler ışığın da piyasaya çeşit çeşit oyunlar sunmakta ve oyuncular tarafından beğenilen oyunlar da daha sonra seri haline getirilip farklı versiyonları üretilmekte. Aslına bakarsanız bizde sizlere bugün bir oyun serisinin son oyunundan bahsedeceğiz.

Tom Clancy’s The Division

Kullanıcılar tarafından oldukça beklenen bir oyun olan ve zaman zaman çıkmamasından şikayet edilip oyun yapımında çok gecikildiği dile getirilen Tom Clancy’s ın 6. Serisi olan The Division sonunda piyasaya çıktı.

Ancak kullanıcılarda ve oyun eleştirmenlerinde ki ortak ve en belirgin düşünce oyun için bekleyiş ne kadar fazla olmuş olsa da, bu bekleşin için değecek bir oyun olduğu. Aslında bakılırsa bizde aynı düşüncedeyiz. Oyun gerçekten diğer serilere göre oldukça iyi görünüyor. Durum böyle olunca da oyun rekor üzerine rekor kırmayı kolaylıkla başardı.

Zirvede Tom Clancy’s The Division Var!

Oyun yapımcısı Ubisoft tarafından yapılan açıklamalar ışığında Tom Clancy’s The Division’ın  piyasaya sürüldükten sonraki 24 saatlik satış performansının diğer tüm Tom Clancy’s serilerinden çok daha fazla olduğu ve bunun bir rekor olduğu dile getiriliyor. Tabii ki açıklamalar bununla da sınırlı değil. Yapılan açıklamalar göre oyun Dünya çapında da rekorlara imza atmış.

İlk 5 Günün Hasılatı 330 Milyon Dolar!

Dünya genelinde ilk 5 günlük satış rakamlarından kazanılmış paralara bakıldığında Tom Clancy’s The Division’ın   330 milyon Dolarlık satış rakamıyla bu alanda tüm oyunlar içerisinde zirveye yerleştiği görülüyor. Ayrıca satış rakamları haricinde oyuncuların oyuna katılımı da tüm Ubisoft oyunları içinde en yüksek rakama sahip olan oyun Tom Clancy’s The Division. Tom Clancy’s The Division ilk hafta aynı anda 1,2 milyon oyuncu oyunu oynarken, 1 hafta sonucunda 100 milyon saatlik oynanma oranına da erişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak