Kapat
Oyun 32 Görüntülenme 0

Playstation Network Mesele Yaşıyor!

Bugün, PlayStation Network hesabı açmak veya şifre değiştirmek isteyenler emellerine erişemediler. Sony onay e-postası gönderirken meseleler yaşıyor. PlayStation 4 sahipleri, bugün yeni hesap veyahut yan hesap açma işlemi yaparken başarısız oldular. Bunun sebebi ise Sony’nin hesap yaratılırken onay e-postası gönderememesi. Meselenin Sony sunucularında olmasıyla beraber, izah da gecikmedi.

Sony, resmi Twitter destek hesabı @AskPlayStation üzerinden, e-posta ile onaylamanın ertelendiğini söyledi. Bu meselenin kısa sürmesi beklense de, saatler süren bir bekleme yaşanıyor. Haliyle Twitter, hatadan nasiplenen kullanıcıların gönderileri ile dolmuş vaziyette.

Bildiğiniz üzere onay e-postaları, kullanıcıların hesap açıp, PlayStation Network’e ulaşabilmeleri için ihtiyaç duyulan bir mertebe. Hatanın yılbaşı tıkanıklığı nedeniyle olduğu düşünülüyor.

Bir gün evvel de bu saatlerde Steam’de bir mesele olmuş ve ulaşıma kapanmıştı. Ancak sorunun çözümü kısa sürmüştü. Sony, PlayStation Network hesaplarında yaşadığı bu sorunu daha çözebilmiş değil. Birkaç saat önce Twitter hesabından paylaşılan iletide, “Yeni PSN hesapları ve şifre değişimi için geciken e-postalardaki sorunu araştırıyor ve özür diliyoruz. Sabrınız için teşekkürler.” şeklinde açıklama yapıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir