ŞİMDİ OKUNAN
Char Nasıl Satılır?
0

Char Nasıl Satılır?

☺ AHMET AYDIN28 Haziran 2016

Char İngilizce character kelimesinin kısaltılması niteliğindedir. Karakter anlamına gelen bu kelime, birçok oyun platformunda kısaltılmış halde yazılmaktadır. Online oyun oynayanlar ve multiplayer şeklinde oyun oynayanlar, oyun oynadıkları serverlarda 3D oyun karakterlerini char olarak nitelendirirler.

Günümüzde oyun karakteri satımı çok popülerdir. Dünya’da ve Türkiye’de oynanan birçok online oyun bulunmaktadır. Oyuncuların emek verip geliştirdikleri oyun karakterlerini yani charlarını satmaları ise çok karlıdır. Önemli olan oyunda player killing seviyesine gelmektir. Çoğunlukla 20 level sonrasında oyun karakterinizi adım adım geliştirmenin emeğini almaya başlıyorsunuz.

Peki, oyun karakterini nasıl geliştiririm? Önemli olan hangi oyunun oynandığıdır. Oyuna başlamadan önce hangi oyunların char karakterlerinin tercih edildiğini ve hangi oyunun o dönemde daha çok popüler olduğunun saptanmasıdır. Her oyun karakteri yani herosu farklı özellikler taşımaktadır. Özel bir char yaratabilmek için oyunun kurallarını doğru ve iyi bilmek, oyun platformunda başarılı bir şekilde ilerlemektir. Oyunların amacı oyuncularına alternatif bir dünya sunmaktır.

Alternatif dünyada ne kadar prestijli olduğuna bakılmaktadır. Prestij ise char yetenekleri ve gelişmişliği ile kanıtlanmaktadır. Satışın ana hattını oluşturan bu sistem bu fikirden doğmuştur. Char nasıl satılır? Oyunda ki 3D char satımı ise çok kolaydır. Karakteri geliştirilir, oyundan alıcı bulunur ve havale ile aktarılan paraya ulaşılır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak