Mobil
ŞİMDİ OKUNAN
Xperia Z2 ile İlgili Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri
1
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Xperia Z2 ile İlgili Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri

☺ AHMET AYDIN30 Eylül 2015

Sony tarafından 2014 yılında piyasaya sürülen Xperia Z2 model cep telefonlarında, yüksek teknolojisi ve iyi donanımlarına rağmen tüm akıllı telefonlardaki gibi bazı sorunlar görülüyor. Peki, bu sorunlar ve çözüm yolları nelerdir? Birlikte inceleyelim.

Telefon Ekranının Açılmaması Sorunu ve Çözümü

Bazı Xperia Z2 modellerde ekranın aniden kapanarak açılmaması durumu görülmektedir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız, telefonunuz şarja takın ve ses kısma ve güç tuşlarına, cihaz 3 kes titreyene kadar basılı tutun. Eğer ekranınız birden kapandıysa, telefonunuzu 1-2 saat şarjda bırakın. Sorun devam ederse, telefonunuzu PC Companion ile onarın. Yeni güncelleme mevcutsa, cihazınıza yüklenir.

Wi-Fi Sorunu ve Çözümü

Xperia Z2 kullanıcılarından sıkça duyulan başka bir sorun da Wi-Fİ’nin yavaş çalışması ve zaman zaman bağlantı sorunu yaşanmasıdır. Böyle bir durumda ilk olarak Wİ-Fİ açık tut seçeneğini ‘her zaman’ olarak işaretleyin. Daha sonra güç tasarruf modunu kapatın ve cihazınızı ve modeminizi 10 sn boyunca kapatıp tekrar açın. Cihazınızın güncel olduğundan da emin olun. Son olarak da IP adresiniz manuel olarak ayarlayın.

Çöken Aramalar ve Yakınlık Sensörü Sorunu ve Çözümü

Z2 cihazlarda yapılan aramalarda aramaların çökmesi yönünde de bazı sorunlar yaşanıyor. Bu sorunun yaşanmasındaki en büyük sebep yakınlık sensörüdür. Çöken arama sorunu yaşadığınızda, ilk olarak ekran koruyucunuzun yakınlık sensörünü kaplamadığından emin olun. Ayarlar seçeneğinizden, ‘Çift tıkla uyan’ seçeneğini kapatın. Son olarak da bulunduğunuz bölgedeki kapsama alanını kontrol edin.

Şarj Sorunu ve Çözümü

Birçok akıllı telefonda karşılaşılan bu sorun Xperia Z2larda da karşımıza çıkıyor. Bu tarz bir sorunla karşılaşıldığında öncelikle telefonunuzu orijinal şarjı ile şarj ettiğinizden emin olun. USB kablonuzun düzgün çalışıp çalışmadığına da bakın.

Konuşma Esnasında Az Ses Duyulma Sorunu ve Çözümü

Bazı Xperia Z2 kullanıcıları konuşma esnasında sesin az duyulması sorunu yaşayabiliyorlar. Konuşma esnasında az ses duyulma sorunu yaşıyorsanız ayarlar menüsünden, ‘mikrofon gürültü azaltma’ seçeneğinin kapalı olmasını sağlayın. Factory Reset yapın. Sorun hala devam ederse mutlaka cihazın değişimi için talepte bulunun.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
100%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
1 Yorumlar
  • Ceren
    15 Eylül 2017 ve 16:50

    Kolay gelsin Xperia z2 cihazımı yalnızca alarm durumundan çıkaramıyorum sürekli sessizde be yapmam gerek yardımcı olur musunuz?

Yanıt Bırak